Skip to Contentرئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد گفت: جمعیت شهرستان میبد در سال ۹۷ به ۱۰۴هزار و 199 نفر رسیده که نسبت به سال گذشته رشد 1/6 درصد افزایش جمعیت داشته است.

به گزارش میبد خبر،  حسن زارعی، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد از افزایش جمعیت این شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت: طبق آخرین آمار جمعیت این شهرستان در سال گذشته به ۱۰۴۱۹۹ نفر رسید که از این تعداد ۵۳۳۳۷ نفر مرد و ۵۰۸۶۲ نفر زن می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نرخ رشد جمعیت در شهرستان میبد 2/9 درصد است گفت: در سال گذشته ۲۰۶۰ فقره ولادت داشته ایم که ۱۰۸۰ فقره پسر و ۹۸۰ فقره دختر بوده است و این در حالیست کهآمار ولادت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کاهش نه درصدی داشته است.

زارعی  عنوان کرد: در سال گذشته ۴۳۵ فقره وفات ثبت شده که ۲۳۳ نفر مرد و ۲۰۲ نفر زن بوده است وافزایش ده درصدی نسبت به سال ۹۶ داشته است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد با اشاره به اینکه ۸۰ درصد شهروندان میبدی دارای کارت هوشمند ملی هستند گفت: براساس آخرین آمار برای ۵۳۵۴۷ نفر از شهروندان میبدی کارت هوشمند ملی صادر شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه نزدیک به ۶۰ درصد شهروندان میبد دارای شناسنامه مکانیزه هستند افزود: درسال گذشته ۴۲۴۲۱ هزار جلد شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

زارعی در ادامه با بیان اینکه شهرستان میبد بعد از مرکز استان بیشترین جمعیت را دارد گفت: نام‌های مورد علاقه شهروندان میبدی در پسران به ترتیب ابوالفضل، امیر علی، امیرعباس، امیرحسین وعلیرضا ودر دختران به ترتیب فاطمه، زهرا، زینب، حلما و ریحانه است. 

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد در پایان به آمار طلاق در این شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۹۷ واقعه طلاق در سال ۹۷ صورت گرفته که از این تعداد ۴۱ واقعه زوجین بومی، ۲۱ واقعه یک طرف بومی وطرف دیگر غیر بومی و ۳۵ واقعه هردو زوج غیر بومی بوده اند.

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.