Skip to Content

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد اعلام کرد:


چهار میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال وام اشتغال در سه ماهه نخست سال ۹۶ به ۲۳ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان میبد پرداخت شد که این مبلغ بیش از ۲,۵ برابر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش میبد خبر به نقل از سایت خبری کمیته امداد، حسین زین الدینی، مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، گفت: چهار میلیارد و ۶۶۰ میلیون  ریال وام اشتغال از محل منابع امدادی و بانکی در سه ماهه نخست سال ۹۶ به ۲۳ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان میبد اعطا شد، این مبلغ بیش از دو و نیم برابر در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با بیان اینکه فراهم سازی زمینه لازم برای ایجاد اشتغال پایدار از وابستگی مددجویان به کمیته امداد کاسته است، افزود:  هم اکنون یک هزار و ۴۶۲ خانوار تحت حمایت طرح های خودکفایی  کمیته امداد هستند، مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال زایی و همچنین فراگیری آموزش‎های لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیده و به تدریج از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‎شوند .

 وی با اشاره به کاهش ۳۲ درصدی مددجویان تحت حمایت در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۵، گفت: کمیته امداد شهرستان میبد در سه ماهه نخست سال ۹۶ به یک هزار و ۵۷۷ خانوار تحت حمایت با جمعیت دو هزار و ۵۱۵ نفر و ۱۱۷خانوار نیازمند غیر تحت حمایت (۲۱۲نفر) خدمات ارائه کرده است. 

زین الدینی در ادامه با اشاره به افزایش ۴۹ درصدی پرداخت وام قرض الحسنه کارگشایی به مددجویان تحت حمایت، افزود: یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه کارگشایی در بهار ۹۶ برای رفع بخشی از مشکلات زندگی مددجویان تحت حمایت به ۳۰ خانواده متقاضی اعطاء شد.

 وی یادآور شد: دو میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال کمك بلاعوض در سه ماهه نخست امسال در قالب خدمات حمایتی، بهداشت و درمان، مسکن، فرهنگی، تامین جهیزیه نوعروسان و کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند غیر تحت حمایت پرداخت شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.