Skip to Content

بخشدار مرکزی میبد مطرح کرد؛


بخشدار مرکزی میبد از پرورش 7 هزار دام سبک و 2 هزار و 200 دام سنگین در این بخش خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محمد جواد احمدی بخشدار مرکزی میبد در بازدید از مرکز جهاد کشاورزی شهدای این بخش بیان داشت: بخش مرکزی میبد با وجود قرار گرفتن در حوزه و حریم شهر، پتانسیل‌های زیادی درزمینهٔ های، باغداری، کشاورزی و دامی و صنایع‌دستی و گردشگری دارد.

وی افزود: در حال حاضر علیرغم بحران کمبود آب 3 هزار 500 هکتار از اراضی این بخش زیر کشت باغات و 2 هزار و 500 هکتار زیر کشت محصولات کشاورزی است.

احمدی خاطرنشان کرد: همچنین 7 هزار دام سبک و 2 هزار و 200 دام سنگین به‌خصوص ورود در پرورش دام‌های نژاد برتر بزهای سانن، این بخش را در رتبه‌های قابل قبولی قرار داده است.

بخشدار مرکزی میبد بابیان اینکه به دنبال توسعه صنایع تبدیلی، حرکت به سمت پرورش دام‌های نژاد برتر و به‌صرفه و مدیریت بهینه آب با استفاده از شیوه‌های نوین و آب‌رسانی به زمین‌های کشاورزی از طریق لوله‌گذاری هستیم افزود: مرکز جهاد کشاورزی شهدا با آموزش و راهنمایی باغداران و کشاورزان می‌تواند نقش مهمی درافزایش راندمان تولید محصولات باشد.

در این بازدید که رئیس شورای اسلامی و دهیار روستای رکن‌آباد هم حضور داشتند؛ بخشدار مرکزی به مناسبت گرامی داشت هفته جهاد کشاورزی با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از کارکنان این مرکز قدردانی کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.