Skip to Content

در رزمایش پیامبر اعظم ۹ اتفاق افتاد:

ربات‌ رزمی و شناسایی سپاه رونمایی شد+عکس


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای نخستین بار از ربات‌های رزمی و شناسایی خود در رزمایش پیامبر اعظم ۹ رونمایی کرد و این ربات‌ها را تست میدانی کرد.

به گزارش میبد خبر،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای نخستین بار از ربات‌های رزمی و شناسایی خود در رزمایش پیامبر اعظم ۹ رونمایی کرد و این ربات‌ها را تست میدانی کرد.

اعزامی به منطقه عمومی رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (جاسک) دومین روز از رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۹ سپاه پاسداران از صبح امروز آغاز شده، هم‌اکنون با محوریت نیروی زمینی در جنوب و جنوب غرب کشور در حال برگزاری است.

برقراری آتش پرحجم در منطقه کوه مبارک از عملیات‌های امروز نیروی زمینی سپاه خواهد بود که پشتیبانی نیروهای نظامی حاضر در منطقه توسط نیروهای بومی صورت خواهد گرفت که بر این اساس گردان‌های بیت‌المقدس مأموریت انجام این وظیفه را به‌عهده خواهند داشت.

ایجاد ۱۰۰ موضع بتنی در کوه‌های شمالی خلیج فارس از امتیازاتی است که نیروی زمینی سپاه برای رزمایش امروز انجام داده است که از این مواضع به‌عنوان نقاط مستحکمی برای دفع متجاوزین یاد می‌شود.

پرواز پهپادهای نیروی زمینی سپاه با دوربین‌های قوی در ارتفاع ۱۵۰متری از دیگر برنامه‌های امروز نیروی زمینی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۹ خواهد بود.

همچنین، پرواز پهپادهای آر‌پی‌اچ با قابلیت شناسایی در روز و شب و با برد ۷ کیلومتر، سلاح جمرات با دقت اصابت کمتر از یک متر (کروز بدون موتور)، رمیت (مین‌کنارجاده‌ای)، صیاد (مین‌جهنده) با قابلیت پرتاب تا ارتفاع ۱۰ الی ۱۵ متر از زمین، سلاح واصل با قابلیت پرتاب تا مرز حدود ۱۰۰ متر به جلو، خیبر با قابلیت ایجاد انفجار قوی، نصیر (تیربار چرخشی ۶لول) با قابلیت انهدام موشک‌های کروز دشمن، آصف (تیربار ۳لول)، تک‌تیراندازهای آرش و سیاوش، ربات شناسایی با برد ۵کیلومتری با دوربین‌های ترمال و فنی، ربات مسلح با قابلیت انهدام اهداف در برد ۵ کیلومتر، پروژه حامی (تیربار هوشمند با نصب دوربین و لیزر) از جمله دستاوردهای نیروی زمینی سپاه است که به‌گفته سردار حمید سرخیلی بخشی از آنها امروز تست خواهند شد.

ایجاد دیوارهای مولتی‌ سلول برای حفاظت از مکان‌ها با قابلیت تأسیس سریع از دیگر اقداماتی است که نیروی زمینی سپاه امروز آن را در صحنه عمل اجرا خواهد کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.