Skip to Content


رایزنی با عراق برای لغو روادید سفر به عتبات عالیات


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از رایزنی با عراق به منظور لغو روادید در سفر به عتبات عالیات خبرداد.

به گزارش "میبدخبر"، سید علی قاضی عسکر اظهار کرد: عراق آمادگی لازم درخصوص لغو روادید را ندارد، اما با لغو این امر از مشکلات موجود کاسته می‌شود.

وی درباره نرخ اعزام به عتبات عالیات یادآور شد: طی نظرسنجی‌ها، تلاش می‌کنیم قیمت عتبات عالیات کاهش یابد تا همه زائران و قشر محروم بتوانند با یک قیمت مناسب به زیارت بروند.

قاضی عسکر افزود: تلاش می‌کنیم تا قیمت عتبات تا حدی که کیفیت را از بین نبرد کاهش یابد.

وی درباره اربعین با تاکید بر افزایش اعزام زائر به عتبات عالیات اظهارکرد: به منظور افزایش اعزام زائر به عتبات عالیات، مشکلی در استان‌ها وجود ندارد؛ اما به دلیل جنگ تحمیلی در عراق زیرساخت های این کشور آماده نیست.

قاضی عسکر با تاکید بر افزایش ظرفیت اعزام به عتبات عالیات یادآور شد: براساس گفته مسئولان در ستاد عمره دانشجویی، ۹۰ هزار دانشجو برای سفر به عتبات عالیات ثبت‌نام کردند که نتوانستیم به همه تقاضاها جواب بدهیم.

وی ادامه داد: در بخش اسکان اقدامات خوبی صورت گرفته و اولین هتل بین‌المللی سازمان طی هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد و ساخت هتلی نیز در صحن حضرت زهرا(س) با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد.

قاضی عسکر در رابطه با مسئله بهداشت و تغذیه‌ای در عتبات عالیات، افزود: در پی گزارشات حاصله درباره مسائل تغذیه و وضعیت نامناسب برخی از کشتارگاه‌ها، در کربلا نیز همانند مکه و مدینه اقدام به ایجاد آشپزخانه متمرکز کرده‌ایم که این آشپزخانه‌ها ظرفیت تهیه ۴۰ هزار پرس غذا را دارند.

وی در حوزه نیروی انسانی نیز اظهارکرد: با توجه به اینکه سطح معلومات روحانیون ارتقاء یافته و هم اکنون ۳۵۰ نفر از اساتید حوزه‌های علمیه برای کاروان‌ها جذب شده‌اند، امیدواریم در عتبات عالیات نیز همانند کاروان‌های عمره برای دیگران الگو باشیم.

وی درباره راهپیمایی اربعین گفت: زائران می‌توانند از سه مرز شلمچه، مهران و چذابه به تناسب استان خود به عتبات عالیات اعزام شوند و پیگیری می‌شود در صورت امکان زائران از طریق خطوط راه آهن بصره به نجف و کربلا مشرف شوند.

قاضی عسکر ادامه داد: مراسم اربعین جنبه بین‌المللی و استکبارستیزی دارد که همه زائران شیعه، اهل سنت و مسیحی گرد هم آمده و در این مراسم با شکوه شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که روز به روز وحدت بین شیعه و برادران اهل سنت افزایش می‌یابد، افزود: متاسفانه برخی به تعبیر مقام معظم رهبری شیعه انگلیسی هستند و از این مراسم‌ها برای ایجاد تفرقه سوء استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در این راستا زائران به خوبی درباره اربعین توجیه شده‌اند، زیرا دشمنان، شیعه انگلیسی را با ایجاد شبکه‌های ماهواره‌ای و اتصال خاندان سلطنتی انگلیس به اهل بیت متصل می‌کنند.

وی افزود: آنان با استفاده از انسان‌های نادان و در اختیار گذاشتن شبکه‌های ماهواره بین‌المللی به شیعیان توهین کرده و خواهان ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی هستند.

قاضی عسکر با بیان اینکه در سامانه سماح ورود و خروج زائران مدیریت شده و تراکمی در مرزها ایجاد نمی‌شود، گفت: متاسفانه سفارت عراق خارج از سامانه سماح اقدام به صدور ویزا کرده است، بنابراین شاید در مرزها این امرایجاد مشکل کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هم اکنون زائران از سه مرز از کشور برای اعزام به عتبات عالیات خارج می‌شوند امیدواریم با آزادی موصل و ایجاد امنیت کامل از دیگر مرزها به منظور کاهش تراکم اعزام زائر استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: امیدواریم با همه فتنه ها مراسم اربعین سال جاری با شکوه تر برگزار شود.

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...