راه اندازی شبکه اینترنت ملی، مانع از ولنگاری فرهنگی در فضای مجازی می شود+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

آیت‌الله اعرافی در نشست ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر میبد:


آیت‌الله اعرافی در نشست ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان میبد بیان داشت: با راه اندازی شبکه اینترنت ملی مانع از ولنگاری فرهنگی و مفاسد موجود در فضای مجازی می شویم.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در نشست ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان میبد، ضمن تبریک ایام مبارک پیش رو و همچنین پیروزی بزرگ جبهه مقاومت با تأکید بر لزوم نظارت و ساماندهی به وضعیت فضای مجازی اظهار داشت: امروز در کشور با نوعی ولنگاری در این عرصه مواجه هستیم که آسیب‌هایی را متوجه جامعه ما به‌خصوص قشر جوان و نوجوان ما کرده است.

وی در ادامه وجود ابزارهای بی‌حدومرز که در اختیار جوانان وجود دارد را به طبیعی بودن بخشی از انحرافات جامعه دانست و افزود: باید تلاش کنیم که شاخص‌های مناسب را برای ارزیابی علمی و همچنین کمک به این اوضاع آشفته داشته باشیم و به سمت علمی‌تر شدن شاخص‌های ارزیابی حرکت کنیم.

امام جمعه میبد با اشاره به اینکه شهرستان میبد در این زمینه وضعیت مطلوبتری نسبت به سایر شهرهای کشور دارد تصریح داشت: نباید به این وضعیت مطلوبی که نسبت به دیگر شهرهای کشور داریم دلخوش باشیم و باید همگی همت کرده تا آسیب های موجود در جامعه را به صفر برسانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه مسئولین ما در ایجاد و راه‌اندازی شبکه اینترنت داخلی و شبکه اطلاعات ملی کوتاهی کرده اظهار داشت: با راه اندازی شبکه اینترنت ملی مانع از ولنگاری فرهنگی و مفاسد موجود در فضای مجازی می شویم.

 آیت الله اعرافی خانواده و مدرسه را اصلی‌ ترین کانون تربیت افراد در جامعه دانست و افزود: خانواده و آموزش‌ و پرورش مسئولیت سنگینی در این زمینه دارد، هرچند کارهای خوبی انجام‌ شده اما باید با برنامه‌ریزی درست و بلند مدت و آموزشهای مناسب آسیبهای این فضا را کاهش داد.

وی در پایان اذعان داشت: با راه‌اندازی شبکه اینترنت و اطلاعات ملی و ساماندهی آن و از سوی دیگر افزایش سطح سواد رسانه‌ای خانواده‌ها علاوه بر کنترل و نظارت، دانش چگونگی استفاده از فضای مجازی را بالا برده و  جامعه را برای استفاده درست و بهتر از فضای مجازی اغناء کرد. نخبگان و مسئولان فرهنگی باید بار محتوایی فضای مجازی را ارتقاء داده و در تولید محتوا در فضای مجازی فعال باشند.

در پایان این دیدار تعدادی از فعالین حوزه امربه‌ معروف و نهی از منکر شهرستان میبد، با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شدند.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.