Skip to Content

آیت‌الله اعرافی در نشست ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر میبد:


آیت‌الله اعرافی در نشست ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان میبد بیان داشت: با راه اندازی شبکه اینترنت ملی مانع از ولنگاری فرهنگی و مفاسد موجود در فضای مجازی می شویم.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در نشست ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان میبد، ضمن تبریک ایام مبارک پیش رو و همچنین پیروزی بزرگ جبهه مقاومت با تأکید بر لزوم نظارت و ساماندهی به وضعیت فضای مجازی اظهار داشت: امروز در کشور با نوعی ولنگاری در این عرصه مواجه هستیم که آسیب‌هایی را متوجه جامعه ما به‌خصوص قشر جوان و نوجوان ما کرده است.

وی در ادامه وجود ابزارهای بی‌حدومرز که در اختیار جوانان وجود دارد را به طبیعی بودن بخشی از انحرافات جامعه دانست و افزود: باید تلاش کنیم که شاخص‌های مناسب را برای ارزیابی علمی و همچنین کمک به این اوضاع آشفته داشته باشیم و به سمت علمی‌تر شدن شاخص‌های ارزیابی حرکت کنیم.

امام جمعه میبد با اشاره به اینکه شهرستان میبد در این زمینه وضعیت مطلوبتری نسبت به سایر شهرهای کشور دارد تصریح داشت: نباید به این وضعیت مطلوبی که نسبت به دیگر شهرهای کشور داریم دلخوش باشیم و باید همگی همت کرده تا آسیب های موجود در جامعه را به صفر برسانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه مسئولین ما در ایجاد و راه‌اندازی شبکه اینترنت داخلی و شبکه اطلاعات ملی کوتاهی کرده اظهار داشت: با راه اندازی شبکه اینترنت ملی مانع از ولنگاری فرهنگی و مفاسد موجود در فضای مجازی می شویم.

 آیت الله اعرافی خانواده و مدرسه را اصلی‌ ترین کانون تربیت افراد در جامعه دانست و افزود: خانواده و آموزش‌ و پرورش مسئولیت سنگینی در این زمینه دارد، هرچند کارهای خوبی انجام‌ شده اما باید با برنامه‌ریزی درست و بلند مدت و آموزشهای مناسب آسیبهای این فضا را کاهش داد.

وی در پایان اذعان داشت: با راه‌اندازی شبکه اینترنت و اطلاعات ملی و ساماندهی آن و از سوی دیگر افزایش سطح سواد رسانه‌ای خانواده‌ها علاوه بر کنترل و نظارت، دانش چگونگی استفاده از فضای مجازی را بالا برده و  جامعه را برای استفاده درست و بهتر از فضای مجازی اغناء کرد. نخبگان و مسئولان فرهنگی باید بار محتوایی فضای مجازی را ارتقاء داده و در تولید محتوا در فضای مجازی فعال باشند.

در پایان این دیدار تعدادی از فعالین حوزه امربه‌ معروف و نهی از منکر شهرستان میبد، با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شدند.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.