Skip to Content

بخشدار مرکزی میبد خبر داد

راهیابی ۲ طرح برتر استانی از بخش مرکزی میبد به جشنواره ملی طرح‌های دهیاری‌ها


بخشدار مرکزی میبد گفت: دو طرح هتل سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد و زیلوبافی مهرآباد به ششمین جشنواره طرح‌های ملی دهیاری‌های کشور راه یافت ورتبه برتر را کسب نمود.

به گزارش میبد خبر، ششمین جشنواره طرح‌های ملی دهیاری‌های کشور در محل سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تهران با ارائه دو طرح از بخش مرکزی میبد برگزار شد.

بخشدار مرکزی میبد با اشاره به درخشش دو طرح هتل سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد و زیلوبافی مهرآباد در این جشنواره گفت: امسال از ۳۷ هزار دهیاری کشور ۱۴۶ طرح به‌عنوان طرح‌های منتخب از سوی دفاتر امور روستایی استانداری‌ها به ششمین جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌های کشور ارسال گردید که در این زمینه ۴۶ طرح به‌عنوان طرح‌های برگزیده انتخاب شدند.

محمدجواد احمدی افزود: در استان یزد ۲۱ طرح در دو محور، منابع درآمدی پایدار، کارآفرینی و اشتغال روستایی و نیز محور عمران و خدمات روستایی در مرحله ارزیابی قرار گرفتند که درنهایت ۶ طرح به جشنواره کشوری راه یافتند.

احمدی تصریح کرد: از بخش مرکزی میبد طرح هتل سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد با هزینه‌ای بالغ‌بر ۷۵ میلیارد ریال و طرح کارگاه زیلوبافی مهرآباد با هزینه‌ای بالغ‌بر ۲ میلیارد ریال در جهت توسعه هنر صنعت زیلو و ارائه خدمات به روستائیان ازجمله طرح‌هایی بود که به جشنواره ارسال گردید و رتبه برتر را کسب نمود.

وی گفت: این موفقیت حاصل تلاش، دهیاران، اعضای محترم شوراهای اسلامی و همکاری ادارات مربوطه و نیز پشتیبانی دفتر امور روستایی استانداری و رهنمودهای فرماندار شهرستان هست که به‌نوبه خودم از همه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

بخشدار مرکزی میبد در پایان گفت: امیدوارم این‌گونه حرکت‌ها موجب تقویت روحیه خلاقیت و نوآوری در مدیریت محلی، توانمندسازی و ارتقاء ظرفیت‌های مدیریت روستا شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جوامع روستایی شناسایی و همچنین معرفی تجارب موفق و تعمیم آن به سایر دهیاری‌ها گردد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.