Skip to Content

امام جمعه میبد؛

راهپیمایی اربعین، دشمنان اسلام را در مقابل موج خروشان منطق و مکتب اهل بیت قرار داد


آیت الله اعرافی گفت: پيام اين راهپيمايي به دشمنان امت اسلام اين است كه شما در برابر اين موج هاي خروشان و عقل و عاطفه و منطق و حماسه امت اسلام قرار داريد.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه ميبد در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته، راهپيمايي اربعين حسيني امسال را  پرشكوهترين راهپيمايي بشري و تاريخي دانست و يادآور شد: طبق آنچه كه مقامات رسمي عراق گفتند تعداد شركت كنندگان در راهپميايي عظيم اربعين حسيني از ۲۷ ميليون زائر اربعين حسين گذشت و چنين اجتماعي در تاريخ بشر بسيار كم نظير است.

خطيب جمعه میبد، تنوع مليتي، نژادي، مذهبي و ديني را از ويژگي های بارز اين راهپيمايي كم نظير اربعين حسيني دانست و افزود: اين راهپيمايي عظيم و حماسه بزرگ، از آنِ همه انسانها با هر نژاد ، زبان و قوميت ، تابعيت و مليت بود و با اينكه اين راهپيمايي برخاسته از مكتب پرافتخار اهل بيت علیهم السلام بود اما در اين راهپيمايي از همه مذاهب اسلامي شركت داشتند، حتي از غير مسلمانان از ساير مذاهب از كشورهاي گوناگون در اين راهپيمايي شركت داشتند .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي نظم دروني و شركت درون جوش مردم را ويژگي دیگر راهپيمايي باشكوه اربعين حسيني خواند و افزود: هرچند در ايران و عراق خدماتي به زائران ارائه شد، اما اين اجتماع عظيم، درون جوش و متكي به خود مردم و ايمان و عشق مردم بود و  اين راهپيمايي بی هزينه و بي تشريفات،  مظهر اجتماع عقل و عاطفه ، عشق و حماسه و همه ارزشهاي الهي و انساني است.

اعرافی خاطرنشان كرد: راهپيمايي اربعين حسيني نمادي از همدلي و هم آوايي و همكاري و دلسوزي همه آنهايي كه در اين راهپيمايي و زيارت عظيم اربعين شركت كردند بود و  صبر و تحمل و مقاومت اين مردم بود .

خطيب جمعه ميبد شجاعت شركت كنندگان در راهپيمايي عظيم اربعين حسيني را تحسین برانگیز دانست و تصريح كرد: هر لحظه اين راهپيمايي مي توانست با حادثه اي مواجه شود، اما مردم از جان خود گذشتند و در اين راهپيمايي شركت كردند و اين ويژگي مظهر عشق ، حماسه ، عقل و عاطفه و منطق و انسانيت است .

وی پيام راهپيمايي عظيم اربعين حسيني براي عالم اینگونه عنوان کرد که : قدرت ، عظمت و منطق مکتب اهل بيت است كه مي تواند حماسه بيافريند و پيام اين راهپيمايي به دشمنان امت اسلام هم اين است كه شما در برابر اين موج هاي خروشان و عقل و عاطفه و منطق و حماسه امت اسلام قرار داريد.

رئیس جامعه المصطفی تصريح كرد: پیام راهپیمایی اربعین به تكفيري ها و گروهاي خشن همراه با استكبار جهاني هم  اين است که شما در برابر اين امواج ناچيزيد و نمي توانيد مقاومت كنيد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: اربعين حسيني يادآور ماندگاري عاشورا بود و در غروب عاشورا سال 61 كه در ظاهرهيچ اميدي نبود، اما امروزه ۳۰ ميليون جمعيت بعد از هزار و چهارصد سال پاي اين پرچم سينه مي زنند و به اين آرمان عشق مي ورزند و اظهار ادب مي كنند ، اين راز ماندگاري عاشورا بود كه در اربعين تجلي كرد .

امام جمعه میبد در بخش دیگری از خطبه دوم به تحلیل نامه اخير مقام معظم رهبري به جوانان غرب پرداخت و اظهار داشت: مخاطب نامه رهبر عظيم الشان انقلاب نه سرمايه داران و سياسيون بلكه جوانان كشورهاي غربي هستند .

اعرافي با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب در فاصله كمتر از يكسال دو نامه خطاب به جوانان غرب نوشتند افزود: رهبر معظم انقلاب در اين نامه تلاش كردند ؛ حجاب ها را كنار بزنند و حقايق را با فطرت هاي پاك جوانان مطرح كنند چرا كه جوان غربي با اوختاپوس تبليغات غربي و رسانه اي و زير بمباران تبليغات بزرگ شده اند و بايد از زير سايه اين تبليغات رها شوند .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه با تاكيد بر اينكه غرب در دام منطق و برخورد دو گانه قرار گرفته است و  در فرهنگ و سياستشان متناقض عمل مي كنند كه اين منطق شيطاني است ، به نمونه اي از اين منطقه دو گانه اشاره و تصريح كرد: وقتي كه در لبنان از سوي همين تروريست انفجار رخ مي دهد و مردم به خون مي افتند رسانه هاي غرب سکوت می کنند ؛ اما وقتي كه در فرانسه این اتفاق مي افتد همه داد و فريادشان بلند مي شود .

وی افزود: نمونه منطق دوگانه اين است كه وقتي ايران مي خواهد انرژي هسته اي داشته باشد نمي پذيرند؛ اما اسرائيل سلاح اتمي دارد قابل قبول است و در جای دیگر تندرو و تكفير را وقتي كه زير سايه عربستان و آل سعود قرار مي گيرد مي پذيرند؛ اما وقتي سراغ خودشان برود نمي پذيرند در حالي كه اين تكفير را خودشان درست كرده اند.

خطيب جمعه ميبد اشغال كشورها را يكي ديگر از نمونه هاي منطق دوگانه غرب در جهان دانست و افزود: كشورهاي غربي به راحتي كشورها را اشغال مي كنند اما اگر كسي دست از پا خطا كند بر سر او بمب مي ريزند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي خطاب به سردمداران غرب تصريح كرد: بدانيد شما نمي توانيد با اين منطق شيطاني و دوگانه جهان را اداره كنيد و جوانان غرب بايد بيدار شوند و از اين منطق متناقض خودشان را رها كنند.

امام جمعه میبد در ادامه یاد و خاطره مرحوم ركن آبادي، مهاجر الي الله را گرامي داشت و گفت: مرحوم ركن آبادي ديپلمات موفق و حاضر در صحنه و انقلابي بود كه اصالتا اهل روستاي شهيد پرور رکن آباد ميبد و از همين ديار بود كه مراسم باشكوهي در چهلم اين جان باخته منا در استان و شهرستان برگزار شود .

 

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.