Skip to Content

امام جمعه موقت ميبد:

راهپيمايي ۲۲ بهمن بايد باشكوه تر از سال هاي گذشته برگزار شود/امروز انقلاب اسلامي سرمشق و الگو و عزت بخش براي تمام مسلمانان جهان است


انقلاب اسلامي به واسطه يك گروه پارتيزاني و كودتا به وجود نيامد بلكه ملت بزرگ ايران با مشتهاي گره كرده در مقابل ژاندارم امريكا و اسرائيل در منطقه ايستادند و رژيم او را ساقط كردند.

به گزارش میبدخبر به نقل از میبدآدینه: امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به بيانيه روشنگرانه و الهام بخش رهبر عظيم الشان انقلاب به جوانان جهان غرب گفت : بيانيه رهبر معظم انقلاب كه به شدت مورد توجه رسانه هاي غربي و مردم اروپا و امريكا قرار گرفت ؛ اين بود كه جوانان و مردم غرب چهره حقيقي اسلام را از منابع و متون ديني و قرآن جستجو كنند نه از راهي كه سردمداران آنها به دنبال آن هستند.

حجت الاسلام محمد اعرافي با اشاره به چالش هاي اسلام هراسي كه سردمداران غربي به راه انداختند تصريح كرد : اسلام حقيقي ، اسلام خشونت، داعشي، القاعده اي و شمشير نيست و جوانان و روشنفكران غرب بايد حقيقت اسلام ناب را بي واسطه و خارج از سيطره سردمداران و رسانه هاي مزورانه دنياي غرب دريابند.

خطيب موقت جمعه ميبد در ادامه با اشاره به حمله رعدآساي حزب الله لبنان به كاروان نظاميان صهيونيستي در مزارع اشغالي شبعا گفت: اين حمله رعدآساي حزب الله به مجهزترين تيپ اسرائيل تمام معادلات امنيتي اسرائيل را به هم ريخت .

وي با اشاره به رايزني هاي اسرائيل با روسيه مبني بر عدم حمله ايران به اسرائيل تصريح كرد : امروز اسرائيل با شكست هاي پياپي كه در جنگ هاي اخير داشته است به دست و پا افتاده است .

امام جمعه ميبد با گرامي داشت ياد شهداي قنيطره و سردار شهيد الله دادي و جهاد مغنيه ، موفقيت هاي جبهه مقاومت در سوريه ، عراق و مناطق ديگر را ثمره انقلاب اسلامي خواند.

حجت الاسلام اعرافي در ادامه با گرامي داشت ايام الله دهه مبارك فجر به تحليل شكل گيري انقلاب اسلامي در ايران پرداخت و افزود : آغاز انقلاب اسلامي به رهبري معمار كبير انقلاب و ملت بزرگ ايران نقطه عطفي در تاريخ كشورمان بود.

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه انقلاب ما پايان فرودستي و تحقير دنياي اسلام از سوي شرق و غرب و استكبار بود افزود : با تامل بر فلسفه وجودي انقلاب به سادگي مي توان ديد كه مردم چگونه در اين دوران با تحمل سختي ها و تقديم فرزاندانش در راه انقلاب ، درخت تنومند انقلاب را لمس كردند .

خطيب موقت جمعه ميبد با اشاره به عظمت انقلاب در دنياي اسلام گفت : بايد بيش از گذشته فلسفه وجودي انقلاب و حقيقت آن را بفهميم .

وي با اشاره به انقلاب هاي بزرگ در تاريخ جهان به ويژگي هاي انقلاب اسلامي پرداخت و گفت : انقلاب اسلامي كه به تعبير امام راحل انفجار نور بود که سه ويژگي مهم داشت .

امام جمعه موقت ميبد ، مردمي بودن انقلاب و رهبري واحد و عزت بخشي به ملت هاي مسلمان را سه ويژگي مهم انقلاب اسلامي برشمرد و گفت : انقلاب اسلامي به واسطه يك گروه پارتيزاني و كودتا به وجود نيامد بلكه ملت بزرگ ايران با مشتهاي گره كرده در مقابل ژاندارم امريكا و اسرائيل در منطقه ايستادند و رژيم او را ساقط كردند.

خطيب موقت جمعه ميبد ، مردمي بودن را يكي از امتيازات بزرگ انقلاب اسلامي ايران خواند و افزود : انقلابي كه مردم نقش پررنگي در ايجاد و استمرار آن دارند هرگز به راحتي اين ثمره را از دست نمي دهند.

وي افزود : امروز انقلاب اسلامي سرمشق و الگو و عزت بخش براي تمام مسلمانان جهان است كه به ملت هاي مسلمان عزت تازه اي بخشيد و دين اسلام را در جهان احيا كرد .

حجت الاسلام اعرافي با اشاره به لايحه منحوس كاپيتالاسيون و مخالفت امام راحل با تصويب آن در ايران گفت : لايحه كاپيتالاسيون ، مصونيت قضيايي براي سربازان امريكا در خاك ايران ، اوج حقارت و ذلت براي ما بود بنابراين بايد دستاوردهاي انقلاب را مطالعه و افق هاي بالاتري را در حفظ اين انقلاب الهي هدف گيري كنيم .

امام جمعه موقت ميبد در ادامه بر حضور باشكوه در راهپيمايي ۲۲ بهمن تاكيد كرد و گفت : راهپيمايي ۲۲ بهمن بايد باشكوه تر از سال هاي گذشته برگزار شود .

وي در بخش ديگر از سخنان خود با تسليت دهم ربيع الثاني سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها به پيشگاه حضرت ولي عصر (عج) و نمازگزاران گفت : بارگاه ملكوتي و ضريح مقدس اين بانوي بزرگ عالم اسلام امروز بركات و آثار معنوي فراواني را براي مسلمانان بويژه شيعيان دارد .

خطيب موقت جمعه ميبد با اشاره به كرامات حضرت فاطمه معصومه بر قلب هاي شيعيان گفت : قبر حضرت امروز در شهر نمونه جهان اسلام ، مهد قرآن و حوزه علميه شيعه است كه به جهان اسلام نورافشاني مي كند .

حجت الاسلام اعرافي در ابتداي خطبه هاي نماز جمعه ميبد هم بار ديگر نمازگزاران را به رعايت تقواي الهي و پارسايي و پرهيزكاري سفارش و دعوت كرد .

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.