Skip to Content

امام جمعه ميبد در ديدار بسيجيان و فرماندهان پايگاهاي بسيج:

راز اقتدار ما ولايت و مردم سالاري ديني است/ تصاویر این دیدار


امام جمعه ميبد در ديدار بسيجيان و فرماندهان پايگاهاي بسيج اين شهرستان با بيان اينكه بسيج ما بايد مجهز به افكار و انديشه هاي عميق شود گفت : مقاومت منشاء اصلي قدرت ماست

به گزارش میبد خبر، آیت الله اعرافي تصريح كرد : اگر قوي تر باشيم بيش از اين هم آنها را در برابر خواسته هاي خود تسليم خواهيم كرد .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تاكيد بر اينكه بسيج ما به لحاظ قدرت نرم افزاري و به مفهوم فكري ، توان ، شجاعت و مقاومت ابر قدرت جهان است گفت : اين ابرقدرتي در پايگاههاي بسيج ، جبهه ، خانه هاي شهدا و ايثار و معنويت و اخلاق جواناني است كه امروز هم پاك هستند و در مسير امر به معروف و نهي از منكر در جامعه جلوي فساد تلاش مي كنند.

امام جمعه ميبد فلسفه بسيج را مقاومت و ايستادگي در برابر مستكبران عالم خواند و گفت : انديشه امام جامعه ، راه گشا و مترقي است و بايد با هوشياري در برابر تحريف انديشه هاي امام ايستادگي كرد چرا كه راز قدرت ما بر محور ولايت و مردم سالاري ديني است و در هفته بسيج بايد سرافرازانه زير پرچم اسلام جمع شويم و از آن صيانت كنيم .

آیت الله اعرافي با بيان اينكه هفته بسيج براي اين است كه بازسازي و باز برنامه ريزي كنيم افزود : راز اقتدار ما ولايت و مردم سالاري ديني است و بايد مباني فكري و اعتقادي نسل جوان و بسيج را توسعه و تقويت كنيم .

وي با اشاره به در پيش بودن انتخابات هم گفت : حضور قوي و باشكوه در انتخابات اصل است و بايد در انتخابات هوشيار بود و بر مبناي معيارهاي رهبري آدم هاي قوي و سالم را برگزيد .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود : در زماني قرار گرفتيم كه اگر قاطع نباشيم و بر وحدت ، درستي و پايه هاي استوار نظام ، اسلام و رهبري حركت نكنيم ؛ طوفانها به سمت ما هم خواهد آمد .

رئيس جامعه المصطفي العالميه گفت : مهمترين ويژگي بسيج اين است كه انديشه امام و رهبري كه از اسلام گرفته شده است مناسب با زمان اسلام را در حلقه هاي صالحين ، پايگاهها و گردانهاي امام حسين فعال كرده و موجب اين همه پيشرفت و تجلي انوار الهي شده است.

وي افزود : گفتمان بسيج محور مهمش پايبندي به اسلام تمدني ، اجتماعي و سياسي است بنابراين خط ما از غربي ها كه دين را محدود به عبادت قلبي و  زندگي مادي تفسير مي كنند جداست .

امام جمعه میبد در ادامه به چند محور مهم گفتمان امام و رهبري پرداخت و افزود : يكي از نكات مهم گفتمان امام و رهبري اين است كه بايد همه ما در متن بسيج اين پايه هاي فكري و معرفتي را تقويت كنيم ؛ در دنياي امروز جوان بسيجي ما بايد از آگاهي عميق و معرفت ناب برخوردار باشد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود : اسلام تمدني نقش آفرين در برابر اسلام حداقلي فردي و سكولار محور مهم انديشه امام و تاكيدات رهبري است در حالي كه اسلام اقلي سكولار ، فردي ، محض قلبي كه اجتماعي ، سياسي و تمدن آفرين نيست و در صحنه جامعه حضور ندارد و از غرب و از شكست مسيحيت تحريف شده آمده است كه در برابر امواج تمدن ماده گرايي غرب پيدا شده است و كساني در دنياي اسلام به نام روشنفكران غرب زده قبل و بعد از انقلاب  با نام هاي گوناگون پيدا شدند كه در غرب درست شده است را به كشورهاي اسلامي آوردند.

امام جمعه ميبد افزود : اين دين كه دين اقلي است و دين را به امر قلبي و عبادت هاي فردي منحصر مي كند براي نظامات اجتماعي ، سياسي و فرهنگي و دامنه تمدن سازي قائل نيست كه بعد از رنساس در غرب توليد شد بعد اين نسخه منتقل به دنياي اسلام شد و جريان هاي فكري در مراكز علمي اسلام در دام اين دين اقلي افتادند و اين همان انحراف بزرگ در جهان اسلام بود .

آیت الله اعرافي خاطرنشان كرد : اما امام برخاست و فرياد امام كه از قرآن و سنت پيامبر خدا و ائمه هدي ناشي بود فرمودند : اسلام آني است كه پيامبر آورد و ديني است كه در عرصه عبادت اوج عرفان را جلو چشم مجسم مي كند  كه عبادت و معنويت با حضور در عرصه هاي حماسي گره خورده است و كساني كه منادي دين اقلي سكولار و سازشكارند از ابعاد تمدني و اجتماعي و سياسي غافلند و اين بايد در حلقه هاي صالحين بازشناسي و براي جوان امروز تشريح شود .

رئيس جامعه المصطفي العالميه دومين محور گفتمان امام و رهبري را رحمانيت اسلام بيان كرد و افزود : گاهي نفي مفهوم غلط اسلام رحماني وجود دارد و كساني اسلام را دين سراسر رحمانيت مي دانند در حالي كه پيامبر خدا در طول عمر خود بيش از ۸۰ جنگ داشت و تعداد زيادي از كفار با شمشير اميرالمومنين حضرت علي (ع) در جنگ ها كشته شدند .

امام جمعه ميبد گفت : اسلام رحماني اسلامي است كه در آن جهاد ، شهادت ، مقاومت و ايستادگي و جان دادن در راه خدا باشد چرا كه در نظام عالم همه را نمي توان به راه راست برد و پيامبر و ائمه هدي هم آنهايي كه مزاحم بشر بودند آن مزاحمت ها را رفع مي كردند و اين خلاف رحمت نيست .

وي با بيان اينكه گفتمان امام يعني گفتمان رسول گرامي اسلام و مهر ، محبت ، دوستي و شفقت است اما نه به معناي غلط آن كه بر پلنگ تيز دندان هم رحم كني بنباراين رحم بر دشمنان بشريت رحم نيست بلكه ناداني و جهالت است و اسلام رحماني اسلام به معناي درست اسلامي اصل براداري ، دوستي ، همدلي و همراهي است اما به اين معنا هم نيست كه دشمن به تو حمله كند و شما در مقابل آن حركتي نكني .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اينكه بسيج و دانشگاه ما بايد منطق رحماني را درست بفهمد از واضحات سيره پيامبر گفتمان بيسجي گفتمان اسلام رحماني و منطقي اين است كه در برابر ظالم مي ايستد .

امام جمعه ميبد در محور سوم گفت : از غرب علوم انساني و اجتماعي در جهان اسلام و دانشگاهها امده است كه بايد استفاده كرد اما گاهي در پايه ها و شاخه ها اميخته به افكار غير انساني و غير الهي است با اين نرم افزار استكبار جهاني دنيا را اداره مي كند و ما بايد اين تئوري ها را بشناسيم و  فكر نكنيم كه همه اين افكار و تئوري ها درست است و نبايد در برابر افكاري كه از غرب مي آيد تسليم باشيم .

آیت الله اعرافي افزود : كساني به خاطر سطحي بودنشان نمي دانند در اين نظريات چه بلاهايي وجود دارد و غرب را به چه بلاهايي كشانده است نه اينكه تجربه دنيا را استفاده نكنيم ، اسلام سينه گشاده اي دارد و عقل ما بايد به روي همه افكار باز باشد اما نبايد پايه ها و مباني فكري خود را كنار گذاشت.

رئيس جامعه المصطفي العالميه چهارمين محور گفتمان امام و رهبري را اسلام تكفيري دانست و افزود : اسلام تكفيري و تاكيد بر اسلام تقريبي است اسلامي كه در اهل سنت و شيعه است و اسلامي است كه جنگ در درون امت اسلام را با جنگ با دشمنان جهان اسلام مقدم مي دارد.

وي افزود : اين اسلام امريكايي تسنن امريكايي و تشيع انگليسي است كه مدعيان دروغين ، ساده انديش و خام غير عميق هستند كه اصل جنگ خود را با اهل سنت تعريف مي كنند و مبنايشان هم بر توهين است ؛ همانطوركه در طرف تسنن وجود دارد كه داعش انجام مي دهد تا از گفتمان انقلاب اسلامي بدل بسازند و جهان اسلام به جان هم بيافتند جلوي نفوذ و گسترش اسلام را در غرب و مناطق آسيا بگيرند ، گسترش اسلام و مكتب اهل بيت به عنوان پديده واقعي بود اين جريانات مانع از اين پيشرفت است .

برای مشاهده تصاویر این دیدار بر روی لینک زیر کلیک کنید:

گزارش تصویری همایش مشترک ائمه جماعت و فرماندهان پایگاههای میبد
 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه میبد
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.