Skip to Content

رییس سازمان تعاون روستایی یزد خبر داد

ذخیره سازی 900 تن سیب و پرتغال در یزد برای شب عید


رییس سازمان تعاون روستایی یزد گفت: مقدمات ذخیره سازی بیش از 200 تن سیب درختی و 700 تن پرتقال توسط شبکه تعاون روستایی استان برای شب عید فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان تعاون روستایی یزد گفت: مقدمات ذخیره سازی بیش از 200 تن سیب درختی و 700 تن پرتقال توسط شبکه تعاون روستایی استان برای شب عید فراهم شده است.
به گزارش ایرنا علی جهازی روز یکشنبه در دیدار با استاندار یزد افزود: این امر با هدف تامین میوه جات مردم و جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی انجام می شود.

رییس سازمان تعاون روستایی استان یزد در ادامه گفت: 80 درصد نهاده های مورد نیاز کشاورزان از طریق شبکه تعاون روستایی توزیع می شود.

به گفته وی هم اکنون 102 شرکت تعاونی و اتحادیه (روستایی، کشاورزی، تولید و زنان) و 11 واحد نظام صنفی کارهای کشاورزی با عضویت بیش از 98 هزار نفر تحت نظارت سازمان تعاون روستایی در استان یزد فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 12 هزار تن محصول گندم، دو هزارو 600 تن محصول ذرت و دو هزارو 250 تن محصول کشمش توسط شبکه تعاون روستایی استان به صورت تضمینی و بیش از 100 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به صورت توافقی از کشاورزان خریداری گردیده است.

استاندار یزد هم ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته، بر پیاده سازی فرهنگ خوداتکایی در شرکت‏های تعاونی و عدم وابستگی تشکل های تعاونی به دولت تاکید نمود.

سید محمد میر محمدی اظهار داشت: ضروری است شرکت های تعاونی با استفاده حداکثری از ظرفیت های خود در جهت خود اتکایی و رشد گام بردارند و در این صورت است که می توانند نقش اقتصادی مورد انتظار را در سطح کشور ایفا نمایند.

استاندار یزد در ادامه افزود: یکی از عمده ترین مشکلات شبکه تعاون روستایی و کشاورزی بازاررسانی محصولات کشاورزی تولیدی می باشد که لازم است با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر در سطح شبکه این مشکل عمده بخش کشاورزی مرتفع گردد.
انتهای پیام/ع


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.