Skip to Content

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی یزد:


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی یزد با اشاره به حضور ناظران شرعی در کشتارگاه های خارج از کشور، ذبح غیر اسلامی گوشت های وارداتی را تکذیب کرد.

به گزارش میبد خبر، سید کاظم خامسی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان یزد، با اشاره به نقش دامپزشکی در تأمین حلیت و سلامت فراورده های خام دامی گفت: دامپزشکی با استقرار روحانیون در کشتارگاه ها، نظارت کامل شرعی بر کشتار دام در کشتارگاه های داخل و خارج کشور دارد و مردم متدین استان دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.

‏وی در رفع شائبه مربوط به گوشت های وارداتی افزود: با توجه به حضور ناظران شرعی دامپزشکی در  کشتارگاه‌های خارج از کشور، اظهاراتی که در مورد ذبح غیر اسلامی گوشت‌های وارداتی مطرح می‌شود؛ غیر واقعی و شایعه سازی می باشد.

خامسی با تأکید بر اهمیت حفظ سلامت جامعه از طریق نظارت شرعی و بهداشتی دامپزشکی بر فرآورده‌های خام دامی از مزرعه تا سفره تصریح کرد: گوشت‌های وارداتی تحت نظارت‌های شرعی ناظران کشورمان در کشتارگاه‌های خارج از کشور تهیه می‌شود و از اطمینان کامل برخوردار می باشد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان یزد در پایان اظهار داشت: تلفن گویای 1512 اداره کل دامپزشکی استان پاسخگوی تمامی سؤالات شهروندان می باشد؛ لذا در راستای جلوگیری از شایعات، شهروندان می توانند با شماره گیری این سامانه پاسخ سؤالات خود را از سوی کارشناسان دریافت کنند.

انتهای پیام/


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.