Skip to Content

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی؛


نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اقدامات باید در چند سطح باشد نخست اینکه در حوزه دیپلماتیک مقامات کشورمان و کلیه دیپلمات های جهان اسلام باید حضور مؤثری داشته باشند.

به گزارش میبد خبر به نقل از خبرگزاری خانه ملت، کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت اقدامات دولت میانمار نسبت به مسلمانان روهینگیا به اقداماتی که می توان برای نجات آنها انجام داده اشاره کرد و گفت: اقدامات باید در چند سطح باشد نخست اینکه در حوزه دیپلماتیک مقامات کشورمان و کلیه دیپلمات های جهان اسلام باید حضور مؤثری داشته باشند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: لازم است مراجع رسمی از کشورها به دولت میانمار فشار بیاورند، همچنین سازمان های بین المللی که در رأس آن سازمان ملل متحد و نهادهای تابعه آن مثل سازمان حقوق بشر قرار دارد، باید از حالت انفعالی خارج شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سطح دیپلماسی عمومی باید در جهان اسلام و در دنیا به خصوص در حوزه فضای رسانه ای، جنایات میانمار برجسته شود، عنوان کرد: لازم است مردم دنیا از نسل کشی ها در میانمار و آواره کردن مردم یک کشور که سابقه طولانی داشته و سال ها اتفاق می افتد مطلع شوند و بدانند تا کنون هیچ اقدامی برای توقف این اقدامات ضدانسانی انجام نشده است.

دهقانی فیروزآبادی در ادامه با اشاره به قرار داشتن در زمان برگزاری مناسک حج به عنوان بزرگ ترین گردهمایی مسلمانان، گفت: متأسفانه جنایات علیه مسلمانان میانمار در زمان حج و فاصله میان اعیاد قربان تا غدیر رخ داد که هرچه بیشتر باعث آزردگی خاطر مسلمانان دنیا شد چرا که مسلمانان میانمار در حال حاضر از ابتدایی ترین حقوق و امکانات بی بهره اند و لازم است به خاطر ظلمی که به آنها روا می رود، اقدامات جدی صورت گیرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیارد مسلمان در دنیا وجود دارد که با واکنش هریک از آنها، می توان فشاری به دولت میانمار وارد کرد، خاطرنشان ساخت: رهبر میانمار جایزه صلح نوبل خود را در حالی دریافت می کند که دستش به خونه صدها مسلمان آغشته است لذا باید معیارهای دو گانه حقوق بشری را به وضوح ببینیم تا بر همگان روشن شود که آمریکایی ها چگونه گاهی برای مسائل کوچک از ابزار دیپلماسی خود در حوزه رسانه استفاده می کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.