Skip to Content

کلام امام ؛ راه امام ؛

دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) درباره «انتخابات ریاست جمهوری»


بنیانگذار نظام مقدّس جمهوری اسلامی در خصوص انتخابات فرمودند : کسی را انتخاب کنید که دلسوز به ملت باشد خدمتگزار به ملت باشد و با اجانب پیوند نداشته باشد ؛ ازخودتان باشد و برای خودتان .

به گزارش میبد خبر، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری خوبست به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره)  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران توجه شود .

ایشان می فرمایند : " من امیدوارم که اشخاصی که کاندیدا شدند برای ریاست چمهوری شما توجه کنید و کسی که از همه متعهد تر به اسلام. سوابق سوابق خوب .

پیوسته به هیچ طرفی نه شرقی باشد و نه غربی باشد نه غربزده باشد .نه شرقزده باشد مسلمان باشد.

پیرواحکام اسلام باشد ملی باشد .دلسوز به ملت باشد خدمتگزار به ملت باشد .

وبا اجانب پیوند نداشته باشد .ازخودتان باشد وبرای خودتان .اختیار دست شماست ........

واز تفرقه وتفرق پرهیز کنید . اشخاص را هم ملاحظه سوابقشان را بکنید که قبل از انقلاب چه کردند و چه بوده اند وبعد از پیروزی نسبی چه کردند و چه بودند .

وپس از اینکه همه اوصافش را بدست آوردید و او را شخص دانستید که لیاقت دارد برای یک همچو مسندی و می تواند این مملکت را به طوری که خدا می خواهد اداره کند تا آن حدودی که در اختیار اوست .

و شخصی است مه تعهد به اسلام دارد . اعتقاد به قوانین اسلام دارد .در مقابل قانون اساسی خاضع است .

و اصل صد و دهم ظاهراً که راجع به ولایت فقیه است . معتقد است و وفادار است نسبت یه آن .

یک همچو شخصی را شماها خودتان انتخاب کنید و گروه های مردم را هم وادار کنید که یک همچو شخصی را انتخاب کنند و از تفرقه بپرهیزید ...

انتهای پیام /

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.