Skip to Content


دیدار آیت الله اعرافی با حضرت آیت الله نوری همدانی +عکس


حضرت آیت الله نوری همدانی بر کمک تمام حوزویان، علما، اساتید و طلاب به مدیر جدید حوزه های علمیه تأکید کردند و گفتند: اینجانب نیز از شما حمایت کرده و برای موفقیت جنابعالی در این کار مهم و مقدس دعای خیر دارم.

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار آیت الله اعرافی، مدیر جدید حوزه های علمیه ضمن تجلیل از خدمات ارزنده و شایسته آیت الله حسینی بوشهري، مدیر سابق حوزه های علمیه از آیت الله اعرافی به عنوان شخصیتی کارآمد و دارای سوابق مدیریتی بسیار با ارزش یاد کرد و خدمات وی در اداره جامعه المصطفی را بسيار مهم و تأثیرگذار دانست.

 

 

ایشان ابراز داشتند: امیدواریم جنابعالی در این مسئولیت جیدید که بسیار مهم، خطیر و در عین حال ارزشمند است، بتوانید کارهای خوبی که در گذشته انجام شده را تقویت و تجارب ارزنده خود در جامعه المصطفی را به حوزه منتقل کنید.

این مرجع تقلید خطاب به مدیر جدید حوزه های علمیه خاطرنشان ساختند: تخصصی کردن علوم در حوزه، یکی از برنامه های جدی است که باید دنبال شود؛ چراکه با تخصص می توان در عرصه های گوناگون جهانی پاسخگو بود. معظم له افزودند: با توجه های هجمه هایی که امروز از سوی دشمنان بر ما وارد می شود، تخصصی شدن علوم یکی از نیازهای مهم حوزه های علمیه می باشد.

این استاد برجسته حوزه تصریح کردند: از دیگر نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، هجرت طلاب و عدم تمرکز آنان در حوزه علمیه قم است؛ چراکه امروز خالی بودن شهرها از وجود عالمان دین از مباحث نگران کننده می باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی بر حفظ سنت های حوزه تأکید کردند و گفتند: در کنار حفظ سنت ها، به روز کردن علوم و دروس حوزوی با همان سطح جواهری برای پاسخگویی به دنیا از دیگر نکات بسیار مهم می باشد.

ایشان استقلال حوزه از نکات لازم دانستند و اظهار داشتند: بنده معتقدم که حوزه باید مستقل باشد؛ به این معنا که هیچگونه وابستگی به دولت ها نداشته باشد؛ کما اینکه حوزه تا به امروز مکرر مطالبی را به دولت ها تذکر داده و استقلال خود را حفظ نموده است.

معظم له افزودند: امروز نیز استقلال حوزه باید ادامه داشته باشد؛ اما اگر از استقلال حوزه به دنبال جدایی آن از اصل نظام اسلامی باشیم، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: اصل نظام زاییده حوزه ها و تلاش علمای دین و روحانیت بوده است؛ لذا باید بدانیم که امروز دفاع از نظام اسلامی لازم و واجب است.

این استاد برجسته حوزه با تأکید بر اینکه حوزه باید انقلابی باشد، خاطرنشان ساختند: انقلابی نگه داشتن حوزه از سوی دست اندرکاران آن در سطوح گوناگون، یکی از اصولی است که باید به آن توجه داشت و در این عرصه با کسی تعارف وجود ندارد.

حضرت آیت الله نوری همدانی تصریح کردند: همه ما بر سر سفره اسلام، انقلاب و تشیع حضور داشته و باید برای نگهداری و پاسداری از آن تلاش کنیم.

ایشان بیان داشتند: حوزه زنده، حوزه ای است که با ورود در مسائل گوناگون، سیاست اسلامی و انقلابی را به دنیا نشان داده و راه امام راحل را با قدرت و قوت ادامه دهد که مسئولیت آن در درجه اول متوجه حوزه های علمیه است.

معظم له بر کمک تمام حوزویان، علما، اساتید و طلاب به مدیر جدید حوزه های علمیه تأکید کردند و گفتند: اینجانب نیز از شما حمایت کرده و برای موفقیت در این کار مهم و مقدس دعای خیر دارم.

گفتنی است این دیدار مقرر بود که هفته گذشته در مشهد مقدس انجام شود؛ اما به دلیل مراجعت موقت حضرت آیت الله نوری همدانی به قم روز گذشته انجام شد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار نیز آیت الله اعرافی گزارشی از برنامه های خود برای آینده حوزه های علمیه ارائه کرد.

 

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.