Skip to Content

در کارگاه دیابت میبد عنوان شد:

دیابت مهمان ناخوانده ای است که اگر وارد خانه شما شد بیرون رفتن آن سخت است


کارگاه دیابت با عنوان «با دیابتم چه کنم؟» در سالن آمفی تئاتر شورای شهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، پنج شنبه کارگاه دیابت با عنوان «با دیابتم چه کنم؟» در سالن آمفی تاتر شورای شهر برگزار گردید.
این کارگاه به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد، دبیرخانه جامعه ایمن شهر و انجمن خیریه سلامت تابان میبد با حضور دکتر الناز بهرنگی کارشناس تغذیه و برخی مسئولین در سالن آمفی تاتر شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد.
سرکار خانم بهرنگی سخنران این مراسم ضمن ابراز نگرانی از آمار بالای مبتلایان به دیابت در استان عنوان کردند: مهمترین عوامل موثر در بیماریی قند خون چاقی، تغذیه نادرست، استرس، سابقه خانوادگی، سن بالای چهل و پنج سال و کم تحرکی می باشد.
ایشان با اعلام اینکه تعداد مبتلایان به این بیماری در ایران و بخصوص استان یزد در حال افزایش است افزود: بیماری دیابت مانند مهمان ناخوانده ای است که اگر وارد خانه شما شد بیرون رفتن آن سخت است و بهترین روش پیشگیری می باشد که اگر هفت عامل موثر بالا رعایت گردد فرد دچار بیماری دیابت نمیگردد.

گفتنی است این کارگاه مورد استقبال مردم قرار گرفت.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.