Skip to Content


دکتر «سید جلال دهقانی فیروزآبادی» به عنوان نظریه پرداز برجسته جشنواره فارابی انتخاب شد


دکتر «سید جلال دهقانی فیروزآبادی» استاد روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان نظریه پرداز برجسته هشتمین دوره جشنواره فارابی انتخاب شد.

به گزارش ميبد خبر، مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین دوره جشنواره فارابی با حضور رئیس‌جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  ۲۴ بهمن ماه در محل سالن اجلاس سران برگزار شد و طی آن از برگزیدگان این دوره در بخش¬های مختلف تقدیر شد.

در این مراسم دکتر سید جلال دهقانی فیروزآبادی استاد روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان نظریه پرداز برجسته هشتمین دوره جشنواره فارابی انتخاب شد و در بخش تقدیر از برگزیدگان ویژه از سوی روحانی رئیس جمهور و دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مورد تقدیر قرا رگرفت.

لازم به ذکر است دکتر دهقانی فیروز آبادی صاحب کرسی نظریه پردازی فرانظریة اسلامی روابط بین الملل است. کرسی نظریه پردازی وی در سال ۱۳۹۴ پس از بررسی توسط داوران و ناقدان به عنوان یکی از کرسی های پذیرفته شده در کشور در زمینه علوم انسانی به تصویب در کمیته نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسید. تبیین و تشریح فرانظریة اسلامی روابط بین الملل در این کرسی مورد توجه قرار گرفته است که در این چارچوب، چگونگی و الزامات نظریه پردازی پردازی اسلامی روابط بین و عوامل تأثیرگذار بر این فرآیند و مبانی فلسفی این نوع نظریه استخراج و تبیین شد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.