Skip to Content

همزمان با دهه مبارک فجر؛


همزمان با دهه مبارک فجر دو پروژه گردشگری ظهر امروز با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار یزد در شهرستان میبد به بهره برداری رسید.

به گزارش میبد خبر، جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و زمانی قمی استاندار یزد در راس هیئتی ظهر امروز جهت افتتاح پروژه های گردشگری و بازدید از اماکن تاریخی و صنایع دستی میبد وارد این شهرستان شدند.

این هیئت در بدو ورود به میبد به گلزار شهدای شهیدیه میبد رفته و با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

معاون رئیس‌ جمهور و استاندار یزد همچنین با حضور بر تربت مرحوم آیت الله اعرافی(ره) یاد و خاطره امام جمعه فقید این شهرستان را گرامی داشتند.

افتتاح بومگردی عمارت مادری و هتل رستوران سنتی میبد از برنامه های اصلی این هیئت بود.

بومگردی عمارت مادری در زمینی به مساحت 500 متر مربع و زیربنای 230 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 600 میلیون تومان توسط بخش خصوصی در منطقه شهیدیه میبد به بهره برداری رسیده که دارای 6 اتاق سنتی، زیر زمین، سرداب و 3 بادگیر می باشد. این بومگردی ظرفیت پذیرایی از 40 مسافر و اشتغالزایی 10 نفر بصورت مستقیم را دارد.

هتل رستوران سنتی میبد نیز در زمینی به مساحت 400 متر مربع و زیر بنای 350 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد و 700 میلیون تومان توسط بخش خصوصی در فضایی سنتی احداث شده که دارای 12 سوئیت بوده و رستوران این مجموعه ظرفیت پذیرایی از 200 میهمان را داراست.

بازدید از کاروانسرای شاه عباسی، موزه زیلو و هتل سنتی گلشن از دیگر برنامه ای سفر معاون رئیس‌ جمهور و استاندار یزد به میبد بود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.