Skip to Content

همزمان با آغاز هفته بهزیستی؛

دو مرکز توانبخشی و سلامت در میبد به بهره برداری رسید+ تصاویر


هم‌زمان با هفته بهزیستی دو مرکز توان‌بخشی و پایگاه سلامت با حضور فرماندار میبد، معاون پیشگیری بهزیستی استان و جمعی از مسئولین در شهرستان میبد افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، سید محسن فلاح در خصوص این دو مرکز بیان داشت: برای بازسازی و تجهیزپایگاه سلامت آستان امید با زیربنا ۲۱۰ مترمربع و مرکز توانبخشی سارینا با زیربنای ۲۸۰ مترمربع مجموعا ۳۸۵ میلیون تومان از محل غیردولتی هزینه شده است.

وی افزود: درحال حاضر ۱۰ مرکز توانبخشی درشهرستان میبد فعالیت دارند که از معلولین ذهنی، جسمی حرکتی و روانی مزمن دراین مراکز نگهداری می‌شود. 

رئیس بهزیستی میبد نگهداری بچه‌های معلول زیر ۱۵ سال ذهنی درمراکزتوانبخشی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ارائه خدمات مشاوره‌ای، روانشناختی، آموزشی، خیریه‌ای را از فعالیت‌های پایگاه‌های سلامت عنوان کرد.

فلاح خاطرنشان کرد:۱۶ موسسه خیریه و همسو با بهزیستی درشهرستان میبد وجود دارد که امیدواریم با این حرکت خوبی که این هفته انجام می‌شود چرخه خدمات توانبخشی درشهرستان میبد کامل شود.

رئیس بهزیستی میبد تصریح کرد:هدف بهزیستی این است که بچه‌ها تحت آموزش تخصصی توانبخشی و توان پزشکی قرار بگیرند و بتوانند بازتوانی خودشان را به دست آورند.

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در آیین افتتاح این دو مرکز گفت: مؤسسات مردم‌ نهاد جلودار کارهای خوب و ارزشمند هستند.

فلاح افزود: باید جوانان و نخبگان امروز که دارای ایده و خلاقیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند را حمایت کرد.

وی بابیان اینکه شاید ادارات دولتی بیشتر درگیر نظام اداری هستند و نمی‌توانند مسائل امروز را دقیق‌تر دنبال کنند گفت: بنابراین باید جوانان باانگیزه و روحیه انقلابی که با نگاه کارشناسی و علمی می‌توانند وارد و بسیاری از مشکلات اجتماعی را گره‌گشایی کنند میدان دهیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.