Skip to Content


دولت یک قران هم به مترو نداد


دکتر قالیباف گفت: هر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم مباحث سیاسی مطرح می‌شود و اگر کار نمی‌کنند دروغ هم نگویند.

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از خبرگزاری مشرق، محمدباقر قالیباف در بهره‌برداری از 80 پروژه اجتماعی، خدماتی، فرهنگی،‌شهری، عمرانی و منطقه‌ای منطقه 14 تهران اظهار داشت: خداوند را شاکریم که توفیق خدمتگزاری به بنده و همکارانم در شهرداری تهران داد و در سایه نظام اسلام و در یک نظام ولایی انجام وظیفه کنیم.
 
وی افزود: نسل همسن و سال بنده یکی از نعمت‌هایی که خدا به ما داده این بود که آغاز جوانی و زمان ورود به جامعه سن 16 یا 17 سالگی با انقلاب اسلامی گره خورد و اگر ما شبانه‌روز شکر این نعمت خدا را به جا بیاوریم که آغاز جوانی با آغاز انقلاب اسلامی بوده است و زمانی که این نعمت بر ما تمام می‌شود توفیق مجاهدت و هم‌رزمی با شهدا و بسیجیان را در دوران دفاع مقدس داشته‌ایم.  
 
شهردار تهران بیان داشت: شکر این نعمت این است که اگر امروز مشیت الهی بر این است که زنده باشیم خدمت بی‌منت به مردم داشته باشیم و لحظه‌ای از این خدمت کوتاهی نکنیم.  
 
قالیباف گفت: خدمات شهرداری برای همه مردم است و مهم نیست چه سلیقه و باوری دارند و مهم نیست که با ما همفکر هستند یا نه. مهم این است که همه مردم زیر سایه نظام اسلامی زندگی می‌کنند و ما باید انجام وظیفه و خدمت بی‌منت برای آنها داشته باشیم.  
 
وی یادآور شد: در این انجام وظیفه و خدمت گروهی هستند که در اولویت قرار دارند و انصاف،‌ عدالت و حق این است که به آن بخش جامعه بیشتر توجه کنیم.
 
شهردار تهران ادامه داد: وظیفه انسانی ما نیز بر این موضوع تأکید دارد که در اولویت‌ها اول به خانواده معظم شهدا و دوم به مستضعفین جامعه ارائه خدمت کنیم. بی‌توجهی به محرومین، بی‌توجهی به نیازمندان جامعه یعنی بی‌توجهی به افکار امام (ره) و اساس انقلاب است. این انقلاب مستضعفین است و باید قشر محروم و مظلوم را در اولویت قرار داد و برای آنها بیشتر تلاش کرد.  
 
قالیباف افزود: با همان فرهنگ و روحیه دفاع مقدس و باورها، شبانه‌روزی و بی‌وقفه در خدمت به مردم باشیم و در خدمت به اولویت‌هایی که مطرح شد توجه داشته باشیم.  
 
وی با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده بدون شک شأن مردم نیست، گفت: همه گزارشاتی که شهرداران دادند و عدد و رقم‌هایی که عنوان شد مهم است ولی کارهای زیرساختی که انجام داده است عدد و رقم‌ها و هزینه‌های آن خیلی بیشتر است.
 
شهردار تهران گفت: بنده بچه مستضعف هستم و با کمبودها مواجه بودم حال که انقلاب فرصتی در اختیار ما قرار داده است و موقعیت کار ایجاد کرده است حق نداریم به فکر کاری به غیر از خدمت به مردم باشیم.
 
قالیباف درباره پروژه‌هایی که در سطح شهر تهران احداث شده است، گفت: مجموعه بزرگراه امام علی (ع) یک خیال برای مردم بود و هیچ کس تصور نمی‌کرد که با حجم خانه و تملک این مسیر باز شود.
 
وی یادآور شد: بخش شمالی بزرگراه امام علی (ع) اجرا شده بود و هنگامی که به نقاط محروم شهر رسیده بود متوقف شد ولی اکنون بزرگراه امام علی به بهره‌برداری رسیده است و از این خدمت مردم بهره می‌برند.  
 
شهردار تهران درباره بزرگراه شهید شوشتری نیز اظهار داشت: با توجه به بار سنگین ترافیکی که در افسریه وجود دارد و همین طور ایجاد آلودگی صوتی و آلودگی هوا موافقت‌های لازم درباره بزرگراه شوشتری انجام شده است و این بزرگراه نیز اتفاق بزرگ است که به اندازه بزرگراه امام علی (ع) برای آرامش این منطقه اثرگذار است.
 
قالیباف به ساخت مترو نیز اشاره کرد و گفت: بیش از 20 سال گذشته آغاز ساخت‌وساز مترو بوده که در این مدت 70 کیلومتر مترو احداث شده بود و در مناطق محروم نیز مترو نداشتیم.
 
وی گفت: در 10 سال اخیر همه طرح‌ها از مناطق محروم شروع شده است و در این مدت تا ابتدای تابستان سال آینده خطوط مترو به 250 کیلومتر می‌رسد و منطقه14 نیز دارای 13 ایستگاه مترو است که خطوط 6 و 7 نیز از این منطقه می‌گذرد.  
 
 شهردار تهران بیان داشت: هر ایستگاه مترو حداقل هزار متر طول دارد امروز ساخت هر کیلومتر مترو تنها شامل حفاری، ساخت و واگن‌سازی 240 میلیارد تومان هزینه دارد و تنها برای 13 ایستگاه منطقه 14، 3 هزار میلیارد تومان هزینه شده است.
 
قالیباف خاطرنشان کرد: در طول 20 سال که بخش عمده دولت و شهرداری با هم هماهنگ بودند همه اعتبارات شهر داده می‌شد و در دهه 70 و 80 به مترو توجه ویژه‌ای نمی‌شد.  
 
وی یادآور شد: در طول 10 سال اخیر یکی از چالش‌ها این بود که عنایت لازم به شهرداری نمی‌شد و شهرداری دو تحریم داشت؛ تحریم‌های جهانی و تحریم دولت. مجلس تصویب کرد 1.2 میلیارد برای مترو تهران ابلاغ شد که تاکنون یک قِران هم نداده‌اند و بنده هیچ موقع گله‌مندی نکردم و امروز که اکثر پروژه‌ها در کشور تعطیل شده است 21 هزار نفر شبانه‌روز در مترو تلاش می‌کنند و کارها پیشرفت داشته است.
 
شهردار تهران گفت: در سال‌های قبل در حوزه بزرگراهی و ترددی تنها دوربرگردان ایجاد کردند، در صورتی که ایجاد دوربرگردان مشکلی را حل نمی‌کند و باید تقاطع ایجاد شود و بیشتر با کار بازی می‌کردند تا به سرانجام برسد.  
 
قالیباف گفت: بر روی اتوبان امام علی (ع) 57 پل بزرگ وجود دارد و این اقدام بسیار اساسی و مهم برای شهر بود.
 
وی گفت: بنده هیچ وقت به دنبال گزارش کار دادن نبودم. اکنون در حوزه‌های علمیه، سینما، تئاتر، سراهای محله، مساجد، تپه‌های عباس‌آباد و رود دره‌ها اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته است.
 
شهردار تهران بیان داشت: یادمان نرفته است که بیش از 20 سال دولت در ساخت نمایشگاه بین‌المللی بوده و به نتیجه‌ای نرسیده است ولی  امسال مشاهده کردید که نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب یک افتخار بین‌المللی ایجاد کرد و مترو هم به این نمایشگاه رسید و در یک روز جمعیتی بالای 700 هزار نفر در آن حضور پیدا کردند.
 
قالیباف به برگزاری دعای عرفه نیز اشاره کرد و گفت: در فرهنگ و کلام آن حضرت می‌بینیم که امانت‌های الهی در پیشگاه خدا ضایع نخواهند شد و کاری که برای خدا باشد از بین نخواهد رفت و اجر اخروی آن باقی خواهد ماند.
 
وی افزود: از این دل شکسته نمی‌شویم که افرادی دل به بیگانگان دارند و همگام با رادیو بیگانه علیه استقلال این کشور حرف می‌زنند و هم‌صدا می‌شوند و دروغ‌هایی را به مجموعه شهرداری نسبت می‌دهند که انصاف نیست ولی هیچ وقت ماه پشت ابر نمی‌ماند و حقیقت روشن خواهد شد.
 
شهردار تهران گفت: برای مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی ثروت‌اندوزی از راه حلال نیز درست نیست چون مردم در حداقل‌های زندگی مانده‌اند و تاکنون بنده فعالیت اقتصادی نداشته‌ام و این موضوع را برای خود حرام دانستم و تا امروز اگر بنده مانده‌ام مشیت الهی بوده و در آن دنیا پاسخگوی جزئی هم نمی‌توانیم در مقابل شهدا و خانواده شهدا باشیم.
 
قالیباف خطاب به دروغ‌پردازان گفت: اگر حوصله ندارید کار کنید، مرد کار نیستید چوب لای چرخ بقیه هم نگذارید البته آنها نمی‌خواهند که ما کار کنیم ولی امروز این را به آنهایی که جوسازی می‌کنند می‌گویم اگر به دنبال این هستند که ما را از خدمت بازدارند ما شبانه‌روز بی‌وقفه به مردم خدمت می‌کنیم و این خدمت برای مستضعفین است و یک دقیقه هم وقتمان را برای دروغ‌پردازی‌های آنها سپری نخواهیم کرد.
 
وی گفت: با هر گونه تخلفی پیشتازانه برخورد خواهیم کرد و با روحیه دفاع مقدس کارمان را ادامه می‌دهیم.  
 
شهردار تهران درباره پروژه صدر گفت: اینکه عنوان می‌شود پروژه صدر هیچ گونه مطالعه‌ای نداشته مگر می‌شود پروژه‌ای به این بزرگی بدون مطالعه انجام شود. این پروژه مورد تحسین دنیا قرار گرفته است و جزو 5 پروژه برتر دنیا شد.
 

قالیباف درباره پروژه خلیج‌فارس نیز اظهار داشت: شایعه می‌کنند در دریاچه خلیج‌فارس که با حضور متخصصین و کارشناسان به بهره‌برداری رسیده است موجوداتی وجود دارد تا مردم در این محیط تفریحی قرار نگیرند.
 
وی گفت: شما آمال و آرزویتان غرب و انگلیس است هنگامی که جک‌استراو برای بار دوم به ایران آمده بود اعلام کرد تحولی عظیم در شهر تهران دیدم حداقل از جک‌استراو که دوستش دارید انصاف را یاد بگیرید. هنگامی فرید زکریا در دوران تحریم به ایران آمد و گزارش 48 ساعته‌ای که از ایران تهیه کرد و در گزارشش آمده بود که روحیه کار و نشاط را در تهران دیدم و هیچ آثاری از تحریم نیست و دل خود را به تحریم خوش نکنید. وقتی دشمنان ما این گونه حرف می‌زنند شما چرا؟  
 
شهردار تهران گفت: هر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم مباحث سیاسی مطرح می‌شود و اگر کار نمی‌کنند دروغ هم نگویند.  افتخارم این است که یک بچه رعیت هستم و افتخار می‌کنم برای رضای خدا در خدمت مردم هستم.
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 1.0 stars out of 5.