Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته:

دولت ها و مسئولین باید از تذکر و نقد استقبال کنند/ کوتاهی فاصله بین ملت و دولت از ارمغان های انقلاب اسلامی بود


امام جمعه میبد با اشاره به اینکه دولت ها بار سنگینی را بر دوش میکشند، اظهار داشت: علاوه بر اینکه مردم باید منصفانه با دولت ها برخورد داشته باشند، خود دولت ها نیز باید از تذکر و نقد استقبال کرده و مردم و جریان ها از این نقد هراسی نداشته باشند.

به گزارش میبد خبر، آیت الله اعرافی در ابتدای خطبه ی دوم این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه، ضمن گرامیداشت هفدهم ذی القعده، سالروز وفات آیت الله حایری موسس حوزه علمیه قم، ایشان را از افتخارات میبد، ایران و جهان تشیع دانست.

وی با اشاره به حضور 15 ساله ایشان در قم (از سال 1300 تا 1315)، این دوره را سرآغازشکل گیری یک حوزه نو و بسیار بزرگ در این شهر برشمرد که منشا خیر و برکت و حرکت بزرگ علمی در ایران شد.

امام جمعه میبد در ادامه، ضمن گرامیداشت روز پزشک و دارو سازی، قشر پزشک و سلامت را نور چشم جامعه دانست و اذعان داشت: این قشر مسئولیت سنگینی را برعهده دارند و ما علاوه بر سپاسگذاری و تقدیر از زحمات آنها، انتظار تعهد و تخصص در عمل از آنها داریم.

رئیس جامعه المصطفی هفته دولت و روز کارمند را به همه کارمندان و دولتمردان تبریک گفت و تاکید کرد: دولت ها همواره مورد حمایت ملت و رهبری بوده اند، چراکه بار سنگین اجرایی را بر دوش دارند و از طرفی دولت های ما برخاسته از آرای مردم و انتخابات هستند، وی ادامه داد: اگر هم در مواردی رهبری معظم تذکر دادند، معنای آن  تضعیف دولت نبوده و تاکید ایشان به خاطر سنگینی باری است که بر دوش دولت هاست.

خطیب جمعه میبد، سرجمع تلاش دولت ها در گرایش ها و شرایط متفاوت را، پیشرفت در اکثر شاخصه های تعریف شده ی کشور دانست. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی فاصله ملت و دولت را برداشته است، اظهار داشت: ما کشوری هستیم که قبل از کودتای 28 مرداد و بعد از آن دچار استبداد دولت ها بودیم و ملت ما در این قرن ها با دولت های خود عملا قهر بوده و رابطه ای نداشتند، بخصوص بعد از کودتای 28 مرداد که انگلیسی ها فاصله بین دولت و ملت از زمین تا آسمان زیاد کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ما باید منصفانه با دولت ها برخورد داشته باشیم و خدمات آنان را قدر بدانیم، و از طرفی ضعف های دولت ها را باید خود دولت ها بپذیرند و رفع کنند، وی ادامه داد: خود دولت ها باید از تذکر و نقد استقبال کرده و مردم و جریان ها نیز از این نقدها هراسی نداشته باشند.

اعرافی تصریح کرد: ما از همه مسئولین و کارمندان که علاقه مندانه کار مردم را انجام می دهند تشکر میکنیم ولی این مانع از آن نمی شود که آنها را نقد نکنیم. و این نقدها منافاتی با تکریم و جایگاه خدمتگزاران ندارد، این ها دو روی یک سکه در فضای هم فکری و همزبانی در کشور است.

امام جمعه میبد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برقراری روابط دیپلماتیک با انگلیسی ها، اظهار داشت: همین انگلیسی ها بودند که کودتای 28 مرداد را ایجاد کردند و اینهمه فساد در کشور ما به بار آورده و ایران را تجزیه کردند، وی تاکید کرد: ما باید هوشمندانه قدم برداریم و دولت و ملت ما در کنار هم، بر اقتدار این  انقلاب بیفزایند.

آیت الله اعرافی ضمن یادرآوری روز تروریسم، اظهار داشت: از مضحکات جهان معاصر این است که، ایرانی که قربانی تروریسم است به خاطر دفاع از مقاومت در برابرظلم، متهم به حمایت از تروریسم شناخته می شود و این  دروغ زشت و توهین بزرگی به ملت شریف ایران است، چراکه ما خود قربانی تروریسم هستیم وایران بیش از 17000 شهید ترور دارد، شهیدانی که بعضا حتی در عالی ترین مقام بودند، مثل شهیدان رجایی و باهنر.  

وی همچنین بیان کرد: در خصوص خلع سلاح ما مدعی هستیم و از دنیا طلب داریم که: منطقه خاور میانه را از سلاح شیمیایی و اتمی پاکسازی کنید، و از طرفی قدرت های بزرگ دنیا نباید در ساخت سلاح های کشتار جمعی هزینه کنند، اعرافی تصریح کرد: ما پیشگام مبارزه با تروریسم و سلاح های کشتار جمعی هستیم و ای کاش دنیا این فریاد ایران را می شنید.

خطیب جمعه میبد ادامه داد: ما اگر میگوییم در تعاملات هوشیار باشید، چون با قدرت هایی سر و کار داریم که سابقه ی بدی دارند، از طرفی ما اهل منطق و عقلانیت هستیم و از طرف دیگر، آنها گرگ های درنده ای هستند که اگر روزی حس کنند ما قدرت نداریم، گام ها به سمت ما می آیند و جز به ضعف و حقارت و وابستگی ملت ایران قانع نمی شنود.

امام جمعه میبد تصریح کرد: دنیا بداند، ملت ما با همبستگی کامل و با اتکا به خدا و ارزش های متعالی انقلاب اسلامی، با پیروی از رهنمود های رهبری و همدلی و همزبانی، در کنار هم خواهند ایستاد و هم کشورشان را آباد خواهد کرد و هم در برابر مطامع جنایتکارانه شما خواهند ایستاد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.