Skip to Content

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس:


نماینده مردم تفت و میبد در مجلس بازگشایی‌های زودهنگام مراکز تجاری و پر عبور و مرور توسط دولت را عامل سه رقمی شدن آمار فوتی های کرونایی، در وضعیت قرمز قرار گرفتن استانهای کشور، فرسودگی شغلی کادر درمانی و هزینه بالای سلامت و درمان دانست.

به گزارش میبدخبر، سیدجلیل میرمحمدی میبدی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس اظهار کرد: دولت درباره موضوع اقتصاد و سلامت در ایام کرونا به درستی تصمیم نگرفته و ستاد ملی کرونا نیز باید به گونه‌ای تصمیم بگیرد که سلامت مردم در اولویت باشد.


وی ادامه داد: در ایام شیوع کرونا مسئولان به دیدگاه کارشناسان بهداشت توجه نکرده و اقدام به بازگشایی زود هنگام کردند که این باعث افزایش مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در کشور شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس با انتقاد از سیاست بازگشایی‌های زودهنگام مراکز تجاری و پر عبور و مرور، تاکید کرد: سه رقمی شدن آمار فوتی های کرونایی و رشد با شیب تند ابتلای مردم به کرونا، در وضعیت قرمز قرار گرفتن استانهای کشور، فرسودگی شغلی کادر درمانی و هزینه بالای سلامت و درمان برای دولت را می‌توان از مهمترین پیامدهای این تصمیم نادرست خواند.

این نماینده مجلس، خواستار قرنطینه عمومی کشور در شرایط کرونایی شد و گفت: باید به صورت جدی موضوع قرنطینه در را کشور اجرایی کنیم،امروز مجلس و بسیاری از صنایع کشور در شرایط غیر ایمن ادامه کار می‌دهند. دولت باید موضوع قرنطینه را به صورت جدی پیاده سازی کرده و از اقشار ضعیف جامعه و کسبه کوچک، حمایت مطلوبی را در ایام قرنطینه داشته باشد.

وی اضافه کرد: باید ترددها و تجمع ها به شدت محدود و کاهش پیدا کند و بسیاری از اماکن را قرنطینه کنند.

میرمحمدی میبدی، با ابراز نگرانی از افزایش بی توجهی مردم به پروتکل های بهداشتی، این نوع نگاه را خطرناک توصیف و خاطرنشان کرد: در مرحله دوم شاهد کاهش ترس مردم از ویروس کرونا در جامعه شده ایم که به شدت رفت و آمدهای مردم افزایش پیدا کرده و مراسم عزا و عروسی همچنان پا برجاست و این ها موجب افزایش شیوع و آمار تلفات کرونایی شده است.

این پزشک طب کار، بر آمادگی دولت برای موج جدید کرونا و تلاقی آن با آنفولانزای فصلی تاکید و تصریح کرد: ویروس کرونا تا به امروز هیچ رفتار قابل پیش بینی نداشته است، تا ماه های گذشته می گفتند کرونا در گرما از بین می رود اما دیدیم که در استانهای گرمسیری و جنوبی شاهد جهش کرونا و افزایش نرخ ابتلای مردم به این ویروس بودیم. به طور قطع در چنین شرایطی دولت باید آمادگی تهیه واکسن آنفولانزا را داشته باشد و برای شرایطی که در زمستان آینده رخ می‌دهد آمادگی داشته باشد تا بتواند از شیوع و ابتلای بیش از پیش مردم به این ویروس جلوگیری کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.