Skip to Content۶۰ نفر از دهیاران و شوراهای روستاهای بخش مرکزی شهرستان میبد در دوره کارآفرینی که با هدف تولید و اشتغال، با هماهنگی دفتر امور روستایی و بخشداری مرکزی میبد برگزار شد شرکت کردند.

به گزارش میبد خبر، ۶۰ نفر از دهیاران و شوراهای روستاهای بخش مرکزی شهرستان میبد در دوره کارآفرینی که با هدف تولید و اشتغال، با هماهنگی دفتر امور روستایی و بخشداری مرکزی میبد برگزار شد شرکت کردند و با نحوه، تغییر نگرش و توسعه کارآفرینی در روستاها آشنا شدند .

مدرس دوره های مدیریت اداره کل آموزش فنی حرفه ای استان وجود منابع مالی و ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه را عامل اصلی کارآفرینی خواند.

جلال میرجلیلی افزود: یکی از منابعی که در استان یزد و شهرستان میبد وجود دارد بحث میراث فرهنگی ،تاریخی و گردشگری است.

وی با اشاره به ثبت جهانی شهر یزد و ظرفیت های تاریخی ارزشمند میبد اشاره کرد: بحث گردشگری و بوم گردی روستاها منابع بسیار ارزشمندی است که دهیاران و شوراهای روستاها می توانند از آن در اشتغال بهره و جوانان را به سمت کارآفرینی هدایت کنند .

میرجلیلی گفت: صنعت سفال و صنایع دستی میبد، زمینه خوبی برای ایجاد تولید و اشتغال است و باید با استفاده از منابع مالی چون صندوق کارآفرین امید، روستاییان به سمت کارآفرینی بروند .

رئیس صندوق کارآفرینی امید هم در این نشست با اشاره به طرح های روستا محور این صندوق شامل روستای بدون بیکار، هر روستا یک محصول هرخانه یک کارخانه و روستاهای دارای قابلیت گردشگری گفت: صندوق کارآفرین امید برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی با ارائه تسهیلات از طرح های روستاییان حمایت می کند .

جواد فیاضی افزود: قرار است دهیاران با ارائه اطلاعات جمعیتی و پتانسیل روستاها در زمینه فعالیت های اقتصادی و گردشگری برای اجرای طرح های این صندوق و ارائه آن به عنوان طرح به کمیته اعتبارات درسال جاری در راستای ارائه خدمات بهتر و ثبات جمعیت روستاها و نشاط و امید در مردم و جوانان روستاها گام برداشته شود.

خبرگزاری صدا و سیما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.