Skip to Content

هردم از این باغ بری می رسد...!

دم خروس ریخت و پاش بیت المال از شورای شهر میبد بیرون زد!


متاسفانه شورای شهر میبد در اقدامی، با اهدافی خاص که بر هیچکس پوشیده نیست، به برخی از رسانه های مورد تایید خود شامل مجوزدار و بی مجوز، مبالغی از 500 تا 800 هزار تومان پرداخت کرده است.

به گزارش "میبدخبر"، اینکه بایستی در اصل حفاظت و صیانت از بیت المال دقت بسیار انجام بگیرد و خدایی ناکرده برای نیل به اهداف شخصی کارگزاران دولت مورد سوء استفاده قرار نگیرد، بسیار مورد اهمیت است.

همچنین  تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی و نیز لزوم دقت در مصرف بیت المال بالاخص در شرایط اقتصادی کنونی بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

متاسفانه یکی از مسئولین شورای شهر میبد در اقدامی، با اهدافی خاص که بر هیچکس پوشیده نیست، به برخی از رسانه های مورد تایید خود شامل مجوزدار و بی مجوز که، مبالغی از 500 تا 800 هزار تومان پرداخت کرده است.

نکته عجیب اینکه شورای شهر میبد چند رسانه ای که به صورت جدی منتقد عملکرد آنان بوده را بدون ذکر هیچ دلیل رسمی از این بخشش از جیب مردم محروم کرده و با لو رفتن این ماجرا یکی از اعضای شورای شهر نیز خواسته است تا درخواستی خطاب به شورای شهر جهت دریافت این هدیه داشته باشد که با امتناع برخی رسانه ها مواجه شد.

عجیب تر آنکه برخی از اعضای شورای شهر میبد از چنین اقدامی مطلع نبودند و از پرداختهای بدون هماهنگی و بدون مطرح کردن در جلسات اصلی شورا و طی مراحل قانونی، اظهار شکایت داشتند چراکه حتی پرداخت این مبالغ بعضا پیش از دریافت فاکتور و یا درخواست بوده است!

پس از مشخص شدن ماجرای ریخت و پاش و اهداء پول و هدیه به افراد مختلف توسط شورای شهر میبد، رییس شورا، پرداخت این هدیه را مبتنی بر عملکرد رسانه ها دانست و انتشار اخبار مربوط به شورای شهر در سایتها و نشریات را بعنوان دلیل مطرح کرد! این درحالیست که مهمترین اخبار سایت اینترنتی خود این شورا فقط به پیام رییس شورای میبد در گرامیداشت مناسبتهای مختلف ختم شده است! البته قطعا اگر اقدام خاص دیگری در این نهاد صورت می گرفت در این سایت درج می شد.

 در سالهای اخیر در نظر گرفتن چنین رقم بالایی برای هدیه دادن به رسانه ها بیسابقه بوده و صرفا در مراسم سالگرد روز خبرنگار هدایایی که قیمت آن هیچگاه به ربع مبلغی که شورا اخیرا بدل و بخشش کرده نمیرسیده، به رسم یادبود از سوی ارگانهای مختلف به رسانه ها پرداخت شده است.

جالبتر آنکه رییس و اعضای شورای شهر میبد از ابتدا تاکنون تقریبا هیچ نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان نداشته اند و رییس این شورا نیز در برابر درخواست مکرر خبرنگاران جهت برگزاری نشست خبری و پاسخگویی به سوالات و شبهات متعددی که درباره عملکرد شورا و شهرداری و عزل شهردار سابق و نصب شهردار فعلی مطرح است، تاکنون طفره رفته و از آنسو حدود یکسال بیشتر به پایان چهارمین دوره شورای شهر میبد باقی نمانده است!
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.