Skip to Content

در سایه عدم توجه مسئولین درمانگاه تامین اجتماعی:

دفع غیر اصولی زباله های عفونی/تهدید سلامت جامعه و محیط زیست+تصاویر


دفع غیر اصولی زباله های عفونی و دارویی مشکلات بسیاری از جمله آلودگی محیط زیست و خطر انتقال بیماری ها به مردم، حیوانات را ایجاد می نماید.

به گزارش "میبدخبر"،یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در فضای فیزیکی یک شهر یا یک منطقه برای حفظ سلامت آن مورد توجه ویژه و خاص قرار می‌گیرد مدیریت پسماندها و زباله‌های شهری و روستایی است که بی‌توجهی، کم‌ کاری و سهل ‌انگاری در این مورد می‌تواند سلامت افراد جامعه را به ‌شدت تحت تأثیر قرار دهد.

زباله‌های عفونی یکی از آلوده‌ترین پسماندها به شمار می‌رود که در صورت عدم مدیریت و رهاسازی در محیط، می‌تواند به شدت بهداشت و سلامت محیط‌زیست و شهروندان را تهدید کرده و موجب انتقال و شیوع بیماری‌های خطرناکی نظیر ایذر، هپاتیت و… شود.
بر طبق قانون تمام مراکز تولیدکننده پسماندهای ویژه و زباله های عفونی پزشکی باید نسبت به جداسازی پسماندهای عفونی و پر خطر از زباله‌های عادی و کم خطر اقدام کنند و همچنین مخلوط کردن پسماندهای پزشکی با سایر پسماندها و تخلیه و پخش آن‌ها در محیط و استفاده و بازیافت از این نوع زباله ها ممنوع است.
زباله های عفونی اگر به طور دقیق دفع نشوند بدون شک تاثیر مستقیم و البته عاجل بر سلامت افراد جامعه خواهد گذاشت.
متاسفانه درمانگاه تامین اجتماعی میبد با ریختن زباله های عفونی در سطل زباله شهری و پیاده رو باعث ایجاد مشکلاتی که در بالا قید شد،می شود. البته این نکته نیز فراموش نشود که این امر سبب می شود تا در برخی موارد سرنگهای تزریق شده، لوله های آزمایش خون و...مورد استفاده معتادان قرار گیرد.علاوه بر آن، زباله های عفونی باعث انتقال میکروب و عفونت به رهگذران و کارگران شهرداری نیز خواهد شد.
مدیریت دفع زباله های عفونی مسئله مهمی است که نیازمند توجه خاص و ویژه مدیران و مسئولان شهری می باشد.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.