Skip to Content

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور در میبد؛


معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور در میبد بیان داشت: مردم ما هوشیار باشند که هدف اصلی دشمنان در فتنه های اخیر سرنگونی نظام و حکومت دینی است.

به گزارش میبد خبر، همایش بصیرت و نقش انقلاب اسلامی در تعاملات جهانی به مناسبت دهه بصیرت با سخنرانی حجت الاسلام محمد حسن زمانی معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور در سالن شهدای بسیج شهرستان میبد با حضور روحانیون و بسیجیان شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام زمانی با گرامیداشت سالروز « حماسه  9دی » بیان داشت: این انقلاب با تلاش و مجاهدت همه ملت ایران به پیروزی رسیده و با اتکا به همین مردم تا به اینجا پیش رفته است. ملت ایران در این مسیر با انواع فتنه‌ها مواجه شده که یکی از آن‌ها فتنه 88 بود که با بصیرت مردم در حماسه 9 دی بساط آن برچیده شد.

وی افزود: بر اساس فرموده خدا حتما هر جامعه ای منتظر فتنه باشد و همیشه در معرض فتنه هستیم زیرا خداوند آن را برای آزمایش ما قرار داده است.

حجت الاسلام زمانی تصریح کرد:کسانی که در نظام مقدس اسلامی مسئولیت پذیرفتند خداوند تاکید دارد که از راه حق پیروی کنند زیرا دشمن و شیطان هر لحظه در تلاش است تا آنها را در فتنه گرفتار کند و بی راهه و لغزش را به آنها وادارد.

معاون امور اجتماعی حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ به بهانه انتخابات دشمنان انقلاب تلاش زیادی کردند که اگر درایت و هوشمندی رهبر انقلاب در خصوص فتنه سرنگونی نظام نبود بسیاری از افراد شاخص ما آن را ساده می دیدند و انقلاب را از پا در آوردند.

معاون امور بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور حاکمیت دینی اسلامی را از دیگر برکت و دستاورد انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و یادآور شد: در تمام جهان تنها کشوری که در بین کشورهای اسلامی دین اسلام حاکمیت دارد و قانون خود را از قرآن کریم و احادیث گرفته است، جمهوری اسلامی است. مردم ما هوشیار باشند که هدف اصلی دشمنان در فتنه های اخیر سرنگونی نظام و حکومت دینی است.

حجت الاسلام زمانی صدور انقلاب به دورترین نقاط جهان از جمله آفریقا و افزایش جمعیت شیعه را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی در جهان دانست و گفت: امروزه فقط در جامعه المصطفی بیش از ده هزار نفر از ۹۰ کشور دنیا در قم در حال تحصیل هستند و این به معنی گسترش قدرت انقلاب اسلامی در مدیریت جهان است.

معاون امور اجتماعی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: حوادث اخیر نیز ابعاد مختلفی دارد که شامل بیکاری، گرانی، تورم و غیر قابل انکار بودن آن در سوء مدیریت مسئولان اقتصادی و سیاسی، فشارهای تحمیل شده از طرف استکبار جهانی، تنگناهای طبیعی داخل کشور است. باید هوشیار باشیم که مطالبات به حق توسط دشمن به انحراف نرود چرا که هدف اصلی دشمنان در فتنه های اخیر سرنگونی نظام و حکومت دینی است.

وی در پایان با اشاره به‌ ضرورت تلاش مسئولین برای رفع مشکلات و کمبودهای کشور، گفت: حفظ وحدت ملی از ضروریات جامعه است و همه باید برای حفظ و استمرار آن تلاش کنند. اکنون وظیفه شرعی همه ملت ایران این است که با اطاعت از اوامر ولی امر خود برای حفظ وحدت در جامعه تلاش و با تبعیت مطلق از رهبری مسائل و مشکلات را رفع کنیم.

انتهای پیام/اد




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.