Skip to Content

ولایتی در مصاحبه با المیادین:

دست ایران در موضوع هسته‌ای بسته نیست


رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تفاوتی میان جمهوری خواهان و دمکرات‌ها در موضع گیری علیه کشورمان وجود ندارد، گفت: دست ایران در موضوع هسته‌ای بسته نیست و بر اساس منافع خود عمل خواهد کرد.

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه اینستاگرام خود تصویری از مصاحبه با شبکه بین المللی المیادین و چکیده ای از برخی مباحث مطرح شده را منتشر کرد.

وی در این مصاحبه در پاسخ به سوالی در ارتباط با کودتا در ترکیه و حمایت برخی از کشورهای به ظاهر متحد این کشور از کودتاچیان گفت: جمهوری اسلامی ایران به سرعت در حمایت از دولت قانونی این کشور موضع گیری کرد چرا که با هرگونه کودتا و اعمال خشونت در هر کجا علیه دولت‌های قانونی و روند دمکراسی مخالف هستیم.

ولایتی در ادامه این مصاحبه تصریح کرد: نکته جالب این که برخی از کشورهایی که ظاهرا از متحدان ترکیه بودند نه تنها کودتا را محکوم نکردند که تا آخرین لحظات برای پیروزی کودتاچیان تلاش کردند و حتی زمانی که کودتا شکست خورد شبکه العربیه اعلام کرد متاسفانه کودتا در ترکیه شکست خورد و جالب‌تر آنکه در این میان بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز از دولت اردوغان حمایت کرد و کودتا را محکوم کرد و اردوغان هم این موضوع را اعلام کرد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به موضوع سوریه و عراق هم اشاره و گفت: توفیق مذاکرات سیاسی امروز بسیار بیشتر شده و تسلط نیروهای دولتی بر مناطق بیشتری تحقق یافته و هیچ گاه وضعیت معارضه به سختی امروز نبود و بین معارضه اختلاف و تفرقه وجود دارد.

وی افزود: در مجموع آنچه در بازپس گیری فلوجه، حلب، رقه، موصل و ... به انجام رسیده عراق و سوریه را در موضع برتر قرار داده است و ایران هم به درخواست دولت‌های قانونی این کشورها کمک مستشاری داریم.

ولایتی در پاسخ به سوالی در خصوص رابطه عربستان و رژیم صهیونیستی هم گفت: باعث تاسف است که کلیدداران کعبه به دریوزگی بدترین دشمن اسلام بپردازند که از هیچ دشمنی علیه مسلمانان و اشغال سرزمین آنان دریغ نکردند و با آنان رابطه برقرار می کنند و با پول مسلمانان بمب تهیه می‌کنند و بر سر کودکان یمن می‌ریزند و دبیر کل سازمان ملل هم می گوید چون پول می دهند نام آنان را از لیست جنایت علیه کودکان حذف کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بر سر مردم مظلوم و مسلمان یمن بمب می‌ریزند،علیه دولت سوریه توطیه می‌کنند، از داعش و گروه های افراطی و تکفیری حمایت می کنند، علیه مردم غزه به همراه رژیم کودک کش صهیونیستی می جنگند و ادعای حفاظت از مسلمانان و حرمین را دارند و انتحار سیاسی می‌کنند.

وی در پایان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت: تفاوتی میان جمهوری خواهان و دمکرات ها در موضع گیری علیه کشورمان وجود ندارد چنانچه شاهد هستیم دمکرات ها در توافق با ایران هم مشکلات مختلفی را ایجاد می کنند و البته در موضوع هسته ای اینطور نیست که ایران انتخاب دیگری ندارد و دست ایران بسته باشد و اینگونه نیست و حتما متناسب با منافع خودش عمل می کند.

 

منبع: فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.