Skip to Content


دست ایران در عمل متقابل نسبت به بدعهدی آمریکا بسته نیست


رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه اعضای ۵+۱ باید از فریب‌کاری آمریکایی‌ها آگاه شوند، گفت: انجام اقدام عملی از سوی ایران باید در هیات نظارت بر برجام بررسی شود.

به گزارش " میبد خبر "؛ به نقل از " خبرگزاری فارس "، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر امروز پس از دیدار با مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس، که آیا قرار نیست که هیات نظارت بر برجام نسبت به بدعهدی غربی‌ها در اجرای برجام اقدام عملی کند؟ گفت: این موضوع بستگی دارد به مشورت‌هایی که در هیات انجام می‌شود و بی‌تردید دست ما در عمل متقابل بسته نیست منتهی باید در هیات مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد.

وی افزود: بر همین اساس دست ما در مقابل بدعهدی که به خصوص آمریکایی‌ها در این زمینه دارند بسته نیست. 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: همچنین توقع ما از سایر اعضای 1+5 این است که آنها به وظایف خود عمل کنند، شما ملاحظه کردید که برخی از اعضای هیات 1+5 مانند روس‌ها از فریبکاری آمریکایی‌ها سخن گفتند که آمریکایی‌ها به گونه‌ای جلوه دادند و برخی از اعضای هیات را فریب داده‌اند تحت این عنوان که مثلا ایرانی‌ها به سمتی حرکت می‌کنند که آن مسیر بر خلاف استفاده صلح‌آمیز در امر هسته‌ای است که پس از آن معلوم شد این موضوع فریبکاری و دروغ بوده است.

ولایتی تاکید کرد: به هر ترتیب همین که بعضی از اعضای 1+5 به این نتیجه رسیده‌اند که آمریکایی‌ها فریبکاری کردند خودش یک پیشرفت است و ما هم باید در روشن کردن وضعیت موجود در صحنه بین‌المللی در رابطه با فریبکاری‌های آمریکا در مسئله هسته‌ای تلاش کنیم و همچنین دیگر اعضای 1+5 را آگاه کنیم از کارهایی که آمریکایی‌ها انجام می‌دادند و همچنین آنها را وادار کنیم که به وظایف خودشان عمل کنند. همچنین بنده مجددا تاکید می‌کنم دست ما در عمل متقابل در این مسئله بسته نیست.

 

منبع: فارس نیوز
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.