Skip to Content

با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور

دستگاه سکونسر مرکز ژنتیک میبد به بهره برداری رسید


دستگاه سکونسر مرکز تحقیقات ژنتیک میبد با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و تنی چند از مسئولان استان و شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش "میبدخبر" ، به نقل از نارین نیوز، عصر روز گذشته با حضور انوشیروان محسنی بندپی -رییس سازمان بهزیستی کشور- دستگاه سکونسر مرکز تحقیقات ژنتیک میبد به بهره برداری رسید.

دستگاه سکونسر (sequencers) دستگاهی است که امکان تعیین توالی نوکلئوتیدی و تشخیص اختلالات در این سطح را مشخص می کند.

این دستگاه همچنین امکان شناسایی افراد ناقل را دارد و از سوی دیگر توانایی تشخیص قبل از تولد را برای بیماریهایی که اجازه سقط درمانی را دارند فراهم می کند.

گفتنی است در این مراسم چند تفاهم نامه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و بالابردن سطح آگاهی مردم در زمینه پیشگیری از معلولیتها به امضا رسید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.