Skip to Contentدادستان میبد اظهار داشت: دستورات قضائی لازم جهت شناسایی عاملین و مقصرین احتمالی حادثه فوت دو کودک میبدی را به مراجع انتظامی شهرستان ابلاغ کرده ایم.

به گزارش میبد خبر، حمیدرضا جعفری دادستان میبد با اشاره به فوت دو کودک میبدی در حادثه چند روز قبل، گفت: متاسفانه شایعاتی از قبیل نزدیک شدن این خانواده برای تماشای روان‌آب و مقصر بودن پدر خانواده منتشر شده است، که اصلا واقعیت ندارد.

وی افزود: ماشین چهار نفره این خانواده در مسیر خود به چند آبگرفتگی و جریان روان‌آب برخورد می کند، که بعد از گذشتن اولین مانع، در جریان دوم به علت وجود قلوه سنگ های زیاد در جاده، دچار حادثه می شود و ماشین به نوعی در این جریان تند، معلق می شود.

جعفری با اشاره به تلاش پدر خانواده برای بیرون بردن فرزندانش از جریان سیل، ادامه داد: دو کودک به علت خالی شدن زیر پای پدر و رها شدن از دست وی، به سمت گورآبی که در آن منطقه بوده کشیده می شوند، و متاسفانه حدود یک و نیم تا دو ساعت بعد، با وجود مهیا بودن تجهیزات اورژانسی کامل جهت احیاء آنها، بچه ها در زمان پیدا شدن، فوت کرده بودند.

دادستان میبد گفت: دستورات قضایی لازم جهت شناسایی عاملین و مقصرین احتمالی حادثه فوت دو کودک میبدی را به مراجع انتظامی شهرستان ابلاغ کرده ایم و قطعاً با قاطعیت نیز پیگیری می کنیم.

وی تصریح کرد: از طرف پدر و مادر هنوز شکایتی صورت نگرفته، اما دادستانی از باب حقوق عامه پیگیر این حادثه است و در صورتی که والدین هم شکایتی نداشته باشند و درخواست دیه نکنند، از جنبه عمومی به آن رسیدگی می شود.

وی با اشاره به قطع شدن جاده در چند محل توسط جریان سیل، اظهار داشت: دستور صریح داده شده که نقاط متاثر از سیل در جاده شناسایی و با قید فوریت سه ماهه نسبت به رفع مشکلات آن مانند نصب پل‌های پیش ساخته در زیر جاده اقدام شود و رونوشت این نامه نیز تقدیم فرمانداری شده تا پیگیری لازم را انجام دهد.

حمیدرضا جعفری با اشاره به وظیفه دادستانی در حوزه پیگیری حقوق عامه، گفت: از مردم عزیز میبد درخواست داریم، مواردی که به حقوق عامه مرتبط می شود را به ما منتقل کنند و مطمئن باشند با بررسی و پیگیری قطعاً بی پاسخ نخواهد ماند.

انتهای پیام/

میبدما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.