Skip to Content

امام جمعه میبد:

در همه حال در کنار رهبر خود ایستاده و از مواضع خود کوتاه نمی آییم/آینده جامعه و انقلاب به نسل جوان گره خورده است


آیت لله اعرافی خطاب به طرف های مذاکره کننده هسته ای بیان کرد: ما ضمن اینکه از روند صحیح مذاکرات حمایت میکنیم، در همه حال در کنار رهبر خود ایستاده و از مواضع خود کوتاه نمی آییم.

به گزارش میبد خبر، نماز جمعه این هفته میبد، به امامت آیت الله اعرافی، در حسینیه اعظم خانقاه برگزار شد.

امام جمعه میبد، در شروع سخنان خود، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان جشن های اعیاد شعبانیه در سراسر شهرستان، فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان را فرصتی برای برقراری ارتباط بزرگان با نسل جوان برشمرد و بیان داشت، از وظایف ما راهنمایی و هدایت نسل جوان و نسلی است که در معرض هزاران آفت و سلاح سهمگین فرهنگی است، وی استفاده از جوانان در کنار با تجربگان را موجب پیشرفت جامعه دانست و از مسئولین خواست تا بطور عملی از نسل جوان آگاه به عنوان مشاور در ادارات و امور شهری استفاده شود، وی اظهار داشت، علاوه بر اینکه در دوران انقلاب، نسل جوان ما اهداف را به پیش برد، در این زمان هم همین جوانان ما هستند که در زمینه های فناوری و تکنولوژی دنیا را شگفت زده کرده اند و آینده جامعه و انقلاب به نسل جوان گره خورده است.

رئیس جامعه المصطفی با اشاره به قیام 15 خرداد، این روز رادر منطق امام، مبدا انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت، پانزده خرداد فیضیه قم از عاشورا نشاءت گرفته بود و این روز بود که اسلام را به صحنه آورد و مکتب انتظار ولی عصر را زنده کرد.

وی در ادامه با فرستادن سلام و درود بر روح پاک امام راحل انقلاب و اشاره به سالگرد ارتحال ایشان، اظهار داشت: متاسفانه خیلی ها در مقام شناخت امام با تفسیرهای غلط مواجهه شده اند بطوریکه گاهی امام را فردی متحجر و گاهی ایشان را فردی روشنفکر تنها نشان داده اند، اعرافی ادامه داد: ما باید امام را با همه افکار و اندیشه های او و بطور کامل بشناسیم و در قضایای برخورد با غرب باید وصیت نامه امام پیش روی خود قرار دهیم. وی همچنین بیان کرد: امام را باید از کانال رهبری شناخت و اگر در شناخت امام نظرات متفاوتی بوجود آمد، همانی حجت است که رهبری معظم انقلاب میگوید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: ما برای اینکه نشان دهیم اهل سلاح اتمی نیستیم پای میز مذاکره آمده ایم و علاوه بر اینکه اهل سلاح اتمی نیستیم، میخواهیم اسرائیل نیز عاری از هرگونه سلاح کشتار جمعی شود، اعرافی ادامه داد در داخل هم باید بدانیم نباید همه ی مشکلات مملکت و مشکلات معیشتی و غیره را به مذاکرات گره بزنیم، چراکه این جهانخواران به هیچکس رحم نمیکنند و اگر ما یک قدیم کوتاه بیاییم آنها صدقدم به جلو می آیند.

خطیب جمعه میبد خطاب به طرف های مذاکرات گفت: این خیال واهی و باطل است که به تاسیسات نظامی و اطلاعاتی ما وارد شوید و بدانید ما ضمن اینکه از روند صحیح مذاکرات حمایت میکنیم، فریاد ما اینست که همواره در کنار رهبر خود هستیم و از مواضع خود کوتاه نمی آییم.

آیت الله اعرافی در بخش پایانی سخنان خود حمله آل سعود به یمن را شکست خورده دانست و گفت از همین الآن اعلام میکنیم که این رژیم شکست خورده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.