Skip to Content

رییس آموزش و پرورش میبد در گفتگو با میبدخبر؛

در مورد پخش این فیلم، موردی ناخواسته بوده و تعمدی نبوده است/بدلیل بدهی احتمالا تجهیزات را با مقداری زیر قیمت به شرکت برگردانیم یا به شهرستان دیگری بفروشیم


موحدی بیان داشت: در مورد پخش این فیلم، موردی ناخواسته بوده و کسی در مجموعه آموزش و پرورش تعمدی نداشته است که بخواهد فیلم پرحاشیه ای را پخش کند

موحدی رییس آموزش و پرورش میبد صبح روز گذشته(چهارشنبه)  در گفتگو با خبرنگار "میبدخبر" در پاسخ به این پرسش که پخش فیلم "50کیلو آلبالو" در سینما دانش آموز میبد با این محتوای سخیف چه سنخیتی با فرهنگ مردم این شهرستان دارد، جواب داد:

در مورد پخش این فیلم، موردی ناخواسته بوده و کسی در مجموعه آموزش و پرورش تعمدی نداشته است که بخواهد فیلم پرحاشیه ای را پخش کند و بنده آنچنان در جریان کامل محتوای این فیلم نیستم و فرصت دیدن فیلم را نداشتم اما دستور دادم فیلم را سریعا حذف کنند و فیلم دیگری را جابجا کنند.

موحدی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا آموزش و پرورش به لحاظ قانونی مستقیما می تواند متولی سینما دانش آموز باشد، اظهار داشت: در مجموعه آموزش و پرورش کانونی به نام کانون فرهنگی داریم که یکی از الزامات آن اقدامات فرهنگی است و شاید ادارات دیگر نتوانند اینگونه عمل کنند اما آموزش و پرورش می تواند و حتی مرکز استان هم سینما دانش آموز در میدان مجاهدین یزد دارد.

وی افزود: هرچند وظیفه ما نبوده است که سینما راه بیاندازیم اما اینکار فرهنگی را انجام داده ایم.

رییس آموزش و پرورش میبد با بیان اینکه سینمای میبد جزو سینماهای سطح اول کشور است، اظهار داشت: دیتا پرژکتور نصب شده در این مجموعه، جزو 3 دیتا پرژکتور کشور است.

وی گفت: متاسفانه 173 میلیون تومان بدهی این سینما است و چون نتوانسته ایم تاکنون هزینه های شرکت نصب کننده سیستم صوتی و تجهیزات آن را پرداخت کنیم و باتوجه به اینکه بانی خیر نتوانسته تاکنون هزینه ما را تقبل کند، احتمالا تجهیزات را با مقداری زیر قیمت به شرکت برگردانیم یا به شهرستان دیگری بفروشیم.

موحدی با اشاره به اینکه در میبد 18 هزار نفر دانش آموز داریم و همه ما به نوعی باید در جریان نظام آموزش و پرورش باشیم،گفت: آموزش و پرورش میبد در موضوعات کنکور ، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه رتبه اول را کسب کرده است و حتی قسم می خورم که دانش آموزان ما در شئونات اسلامی نیز اول هستند.

رییس آموزش و پرورش میبد بیان داشت: رسانه ای کردن اینگونه موارد در تقابل با آموزش و پرورش درست نیست چراکه باید نیمه پر لیوان را دید. فیلم حضرت رسول(ص)، شاهزاده روم مادر امام زمان(عج) و فرار از اردو را پخش کرده ایم اما در این مورد هیچگونه غرض و تعمدی وجود نداشته است و از اهل رسانه درخواست دارم که اقدامات فرهنگی و پرورشی این مجموعه را هم رسانه ای کنند.

وی در پایان اظهار داشت: همه در هر موضوعی برای اعتلا و سرافرازی میبد قدم بر میداریم بنابراین از تمامی صاحب نظران، اهل رسانه و اهل هنر می خواهم مواردی که درنظر دارند را قبل از چالشی کردن به شخص بنده تذکر بدهند چراکه بنده فرصتی برای حضور در رسانه ها و خواندن سایتها ندارم.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.