Skip to Content

لاریجانی:

در صورت صداقت طرف‌های مقابل، مذاکرات هسته‌ای می‌تواند به نتایج مثبت دست یابد


وزیر امورخارجه ایتالیا در دیدار با رئیس مجلس ایران اظهار داشت: ادامه بحران در لیبی و سوریه اثرات نامطلوب امنیتی مستقیم بر ایتالیا و در ادامه به دیگر کشورهای اروپایی خواهد گذاشت.

به گزارش میبد خبر به نقل از نسیم ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با پائولو جنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا اظهار داشت: در صورت صداقت و جدیت طرف های مقابل مذاکرات هسته ای می تواند به نتایج مثبت دست یابد.


لاریجانی با اشاره به سابقه مثبت همکاری های دو کشور و فضای جدید کنونی در مناسبات گفت: ‌فرصت های فراوانی در بخش های مختلف اقتصادی،‌تجاری و سیاسی میان ایران و ایتالیا وجود دارد که می توان از آنها برای توسعه ارتباطات استفاده کرد.


وی در این دیدار بر اهمیت گسترش مراودات میان پارلمان های دو کشور تاکید کرد.


رئیس مجلس شورای اسلامی سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران را کمک به برقراری امنیت و ثبات پایدار در منطقه خواند و خاطر نشان کرد:‌ سیاست جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر در منطقه همواره کمک به تثبیت امنیت و آرامش پایدار در منطقه بوده است.


وی با اشاره به روند مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته ای تصریح کرد: در صورت صداقت و جدیت طرف های مقابل مذاکرات هسته ای می تواند به نتایج مثبت دست یابد.


در ادامه این دیدار پائولو جنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا با اشاره به پیشینه روابط تاریخی میان دو کشور گفت:‌ایتالیا همواره سعی کرده است روابط سیاسی،‌اقتصادی و فرهنگی خود با جمهوری اسلامی ایران را ارتقاء‌ دهد.


وی با تاکید بر سیاست کشورش در ایجاد صلح و ثبات در مناطق مختلف، تروریسم را بزرگترین تهدید منطقه و جهان دانست و افزود: برای ایجاد برقراری آرامش و ثبات در منطقه و مبارزه با گروههای تروریستی باید یک اراده جمعی بین المللی صورت پذیرد.


وزیر خارجه ایتالیا با اشاره به نگرانی کشورش نسبت به بحران لیبی گفت: ادامه بحران در لیبی و سوریه اثرات نامطلوب امنیتی مستقیم بر ایتالیا و در ادامه به دیگر کشورهای اروپایی خواهد گذاشت.

 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.