Skip to Content

حجتالاسلام محمد اعرافی خطیب جمعه میبد:

در رابطه با رفع تحریم ها حرفی نزنیم که دشمن سوء استفاده کند/عربستان مورچه ی شورشی است که میخواهد علیه فیل قیام کند!


... امروزه عربستان آلت دست اسرائیل و آمریکا ست و با نیابت از آنها به دنبال نابودی زیرساخت های کشورهای اسلامی است، وی همچنین سرکشی عربستان در برابر ایران را به مورچه ی شورشی که علیه فیل قیام میکند تشبیه کرد...

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد،با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام تصریح کرد: قضیه تحریف امام چه در زمان پس از رحلت او و چه اکنون وجود دارد، ما باید ببینیم این تحریف ها از کجا نشاءت میگیرد، چراکه اگر راه و اصول امام به فراموشی سپرده شود، سیلی محکمی خواهیم خورد که صدای آن در تاریخ می ماند. وی همچنین هشدار داد: چرا اجازه میدهیم کسانی از امام اینطور نقل کنند که امام با شعار مرگ بر آمریکا موافق نبود در حالیکه عین جمله امام میگوید: «اگر در تمام آمریکا مسجد بسازند و در بالای تمام گلدسته های آن الله اکبر بگویند، باز هم نباید شعار مرگ بر آمریکا را فراموش کرد، چراکه آمریکا شیطان بزرگ است».

خطیب جمعه میبد ادامه داد: کسانی که سعی در تحریف امام دارند به سه گروه تقسیم میشوند، عده ای دشمن اسلام هستند که هدف آنها ضدیت با اسلام است، عده ای خود را دلسوز می نامند و از سر نادانی حرفی میزنند و نمیدانند که در حقیقت به اسلام خیانت میکنند و عده ای نیز امام را بازیچه اهداف سیاسی خود کرده اند و گاهی از امام مارکیسیم و لیبرال می سازند. ولی در کل هدف مشترک آنها این است که امام را آنطور که خودشان میخواهند جلوه دهند و ما باید بصیرت داشته باشیم و چشمانمان را باز کنیم که مبادا امام تحریف شود. اعرافی همچنین تصریح کرد که جای تاسف دارد که این روزها عده ای میگویند امام درباره حجاب حرفی نزده اند، اینها کاسبکاران عرصه سیاست هستند و از امام هیچ شناختی ندارد و ما برای فرار از خطر تحریف امام باید امام را نه عنوان یک شخص، بلکه عنوان یک شخصیت و الگوی اجتماعی جهان اسلام بشناسیم

امام جمعه موقت میبد در رابطه با بحث تحریم ها و مذاکرات هسته ای بیان کرد: ما در وهله ی اول خواهان به نتیجه رسیدن مذاکرات با رعایت خطوط کشور ملی و عزت کشور ایران هستیم. از طرفی نباید همه مشکلات کشور را به تحریم ها گره بزنیم که دشمن بتواند از حرف های ما سوء استفاده کند، چراکه هفته گذشته درست پس از این حرفی که در کشور راجع به برداشتن تحریم ها و رفع بسیاری از مشکلات زده شد، رئیس جمهور آمریکا پشت تریبون رفت و گفت: ایران به رفع این تحریم ها و به ثمر رسیدن مذاکرات احتیاج دارد.

حجت الاسلام محمد اعرافی با اشاره به جنایات عربستان عنوان کرد: امروزه عربستان آلت دست اسرائیل و آمریکا ست و با نیابت از آنها به دنبال نابودی زیرساخت های کشورهای اسلامی است، وی همچنین سرکشی عربستان در برابر ایران را به مورچه ی شورشی که علیه فیل قیام میکند تشبیه کرد و به صحبت های کاولین پاول وزیر دفاع اسبق آمریکا اشاره کرد که گفته بود: به سعودی ها توصیه میکنم از ماجراجویی ها خود دست بردارید که شما در برابر ایران بسیار دست بسته هستید و جنگ شما با ایران طوری است که در کمتر از چند ساعت به دوران جاهلیت برمیگردید و همه شما نابود خواهید شد.

امام جمعه موقت میبد در ابتدای خطبه دوم خود با اشاره به مناسبت های این هفته، بیست و سوم خردادماه، سالروز فرمان امام مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی که امروزه با عنوان شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال فعالیت است را گرامی داشت و برای همه کسانی که برای اصلاح زیربنایی ترین امر جامعه یعنی فرهنگ، تلاش میکنند آرزوی موفقیت و تصویب مصوبات بیشتر برای اصلاح این امر مهم کرد. وی همچنین به بیست و چهارم خرداد ماه سال 61، سالروز حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان اشاره کرد و اظهار داشت: اسرائیل در سر میپروراند که با حمله به لبنان، حزب الله را نابود میکند و هرگز موفق به این امر نشد، اما از راههای دیگری چون جنگ های داخلی و فتنه های مذهبی برای براندازی نظام اسلام وارد شد و هنوز هم این جنگ و فتنه ها را ادامه میدهد.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.