Skip to Content

امام جمعه میبد:

در حوزه انتخابات استان یزد شاهد بی عدالتی هستیم/ لزوم تبعیت از قانون در انتخابات


آیت الله اعرافی با بیان اینکه ما در حوزه انتخاباتی یزد شاهد بی عدالتی هستیم اظهار داشت: معتقدیم که شهرهای شمال استان و از جمله تفت دچار یک بی عدالتی هستند و انتظار داریم هر کس برگزیده می شود عادلانه به هر دو شهر نگاه کند .

به گزارش میبد خبر ، آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه امروز این امانت در دست ما و شما و مسئولان است و نباید آن را کم بشماریم تصریح کردند : قرنها بزرگان ما در غربت و مظلومیت بودند و ملت ما در فسادها و تباهی و وابستگی ها بود تا اینکه خداوند به همت بلند ملت بزرگ ایران ، انقلابی با این عظمت و نظامی پایدار برقرار کرد که باید از آن صیانت کنیم .

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند : همه جناح ها ، مردم و مسئولین در برابر این امانت الهی مسئولیت سخت و دشوار داریم تا این تجربه گرانبها و امانت بزرگ و ودیعه بزرگ الهی که امروز در دست ملت شریف ایران است بر روی پای خود پایدار بماند و در ایران و جهان نورافشانی کند و الگوهای خوب معنوی ارائه کند.

استحکام نظام به پایه های علم و فناوری استوار است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه پایداری پایه ها و بقاء و نورافشانی این نظام در جهان بر روی چند محور استوار است اظهار داشتند: نخستین پایه های این نظام در جهان استحکام علمی و فناوری کشور است ؛ وقتی نظام اسلامی می تواند محکم روی پای خود بایستد و مقاومت کند که در برابر حوادث و طوفانها از دانش و فناوری مناسب زمان برخوردار باشد که به فضل الهی در این زمینه قدم های بزرگی برداشتیم اما در آغاز راهیم .

امام جمعه میبد افزودند : دانشگاهها ، حوزه ها ، آموزش و پرورش و جوانان ما برای استحکام مبانی علمی و فناوری کشور وظیفه ملی ، انقلابی ، اسلامی ، دینی و ایمانی دارند و این حرکت حتی یک لحظه هم نباید متوقف شود .

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به اینکه باید در همه دانش ها و فناوری ها ، رشته ها در علوم اسلامی ، حوزه های دینی قدم های بزرگ برداریم گفتند : رشد علمی ما باید بدون توقف و روز افزون باشد .

یکی از پایه های اقتدار نظام اقتصاد است

ایشان پایه دوم اقتدار و استحکام نظام اسلامی را استحکام اقتصادی و معیشتی خواندند و افزودند: باید شبانه روز همه کار کنند تا پایه های اقتصادی کشور قوی شود و همه صاحبان فکر و صنعت بخش خصوصی با رویکرد مقاومتی در اقتصاد تلاش کنند پایه های اقتصاد را درست کنند .

باید با مفاسد مبارزه عالمانه و قاطع داشت

خطیب جمعه میبد ، اختلاس و تعدی به اموال مردم و بیت المال را بدترین گناه دانست و اظهار داشتند : باید با مفاسد اقتصادی مبارزه عالمانه و هوشمندانه و قاطع داشت تا طبقات متوسط و پایین جامعه هم از اقتصاد و تولید به طور معمول بهره مند باشند .

امنیت دفاعی از پایه های دیگر نظام است

امام جمعه میبد استحکام امنیتی و دفاعی را سومین پایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی در جهان بیان کردند و افزودند : به فضل الهی ، سپاه و ارتش و دانشگاههای ما در ارتقا زیرساخت های امنیتی و دفاعی قدم های بزرگی برداشتند و ما امروز تنها کشوری در منطقه هستیم که به جایی وابسته نیستیم و بر پای خود ایستادیم .

آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه پایه های دفاع و امنیت ما در کشور خودمان رقم خورده است با اشاره به اقتدار سپاه در دستگیری تفنگداران امریکایی و قدردانی از نیروهای مسلح گفتند : ایران اسلامی در منطقه تنها کشور مقتدری است که تعرض چند تفنگدار امریکایی به منطقه حفاظت شده را بر نمی تابد .

قانون و رهبری تنظیم کننده حرکت ملت ایران هستند

خطیب جمعه میبد انسجام و اقتدار پایه های سیاسی و اجتماعی کشور را چهارمین پایه اقتدار نظام اسلامی برشمردند و افزودند : کشور دارای جناح ها و سلایق مختلف است اما قانون و رهبری شالوده های حرکت ما هستند و باید تنظیم کننده نظام اجتماعی ما باشند و قانون مندی ، نظم و انسجام امر مهمی است و در این پایه های اجتماعی و سیاسی ، انتخابات جای خیلی مهمی دارد.

الگوی جدید ایران با تفکر لیبرالیستی و داعشی فاصله دارد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کردند: ما الگوی جدیدی از مردم سالاری دینی در دنیا ارائه کردیم که با تفکرات لیبرالیستی و سکولاریستی غرب و تفکر داعشی و تکفیری فاصله دارد و این راه استوار و صراط مستقیمی است که هم مردم نقش آفرین هستند و هم ارزش های متعالی اسلام در آن محفوظ می ماند.

همه باید در دو آزمون بزرگ انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند

ایشان با تاکید بر اینکه ما باید الگوی مردم سالاری دینی را صیانت کنیم افزودند : یکی از این الگوها انتخابات است و حضور حداکثری و آگاهانه و هوشمندانه در انتخابات امری اجتناب ناپذیر است و همه باید شرکت کنند .

در انتخابات باید از قانون تبعیت کرد

آیت الله اعرافی با بیان اینکه انتخاب افراد بعد از تایید مراجع ذی ربط باید بر اساس شاخص هایی باشد که خدا ، پیامبر ، ارزش های دینی ، توانمندی و تعهد لازمه آن است یادآور شدند : نباید مسائل محله ای و چیزهای مادی و محدود اصل قرار گیرد و در انتخابات باید آدم های مطمئن و برای خدا انتخاب کرد.

امام جمعه میبد تصریح کردند : در انتخابات باید از قانون طبعیت کنیم و به هم زدن نظم و فتنه گری در برابر نتایج انتخابات و پی گیری آن از غیر مجاری قانونی امر خطایی است که استحکام ، نظام سیاسی و اجتماعی در گرو انتخابات است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین پایه استحکام و اقتدار نظام را اقتدار بنیان های اخلاقی ، اعتقادی و ارزشی بیان کردند افزودند: اگر مبانی ارزشی اخلاقی و ایمانی نسل جوانمان را صیانت کنیم همه چهار عنصر قبلی هم تامین خواهد شد اما اگر در فکر و اعتقاد پایه های فکری و اعتقادی ما نفوذ کنند ما را متزلزل و دنیا زده و متفرق خواهند کرد .

ایران امروز جزیزه مقاومت و شجاعت است

ایشان با بیان اینکه ایران اسلامی امروز به فضل خدا جزیره ایمان و آرمانهای الهی و امنیت ، استقامت و مقاومت در برابر دشمنان خداست تصریح کردند : در برابر این جایگاه مقاوم ، شجاع و امن ، آل سعود و دست نشانده های اسرائیل و امریکا نمی توانند کاری کنند .

آل سعود پایه های اعتقادی منطقه را به هم ریخته است

امام جمعه میبد با اشاره به اینکه آل سعود و کشورهای مزدور منطقه ۲۰۰ سال است که به غرب وابسته شدند و نفت را ارزان می فروشند و معادن کشورهای اسلامی را به تاراج می برند گفتند : آل سعود پایه های اعتقادی در منطقه را به هم ریخته و مذاهب را به جان هم انداخته و به کشورها خیانت کرده است اما آنها بدانند ؛ انقلاب اسلامی فریب نمی خورد که دشمن های اصلی چه کسانی هستند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به دولت عربستان و آل سعود که شما نوچه های غیر قابل ذکر است افزودند : امروز عربستان و آل سعود در انفعال هستند که این فجایع را در منا ، یمن و بحرین به وجود آوردند .

آیت الله اعرافی خاطرنشان کردند : این فجایع شما را نجات نخواهد داد و ملت ایران و انقلاب اسلامی با اعتماد بر ایمان ، وحدت و انسجام خودش و با تکیه بر آرمانهای اصیل انقلاب و با تبعیت از رهبری معظم در برابر اربابان شما ، با عقل ، حکمت و شجاعت خواهد ایستاد و آرزوهای شما را برباد خواهد داد .

در حوزه انتخابات استان یزد شاهد بی عدالتی هستیم

امام جمعه میبد در ادامه با تاکید بر حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات گفتند : این دو آزمایش بزرگ پیش روی ملت ماست که باید با اصول و روحیه اسلامی ، انتخابات درست برگزار کنیم .

خطیب جمعه میبد در ادامه با بیان اینکه ما در حوزه انتخاباتی یزد شاهد بی عدالتی هستیم اظهار داشتند : معتقدیم که شهرهای شمال استان و از جمله تفت دچار یک بی عدالتی هستند و انتظار داریم هر کس برگزیده می شود عادلانه به هر دو شهر نگاه کند .

مناسبتها:

امام جمعه میبد با گرامی داشت یاد و خاطره مهاجر الی الله دکتر غضنفر رکن آبادی و برگزاری مراسم اربعین وی در میبد گفتند : حضو بستگان وی را در این مراسم گرامی می داریم .

خطیب جمعه میبد افزود : مرحوم رکن آبادی از چهره های شاخص و دیپلمات های بسیار انقلابی و موفق بودند .

ایشان یاد و خاطره امام شهیدان و شهیدان سرافراز اسلام ، انقلاب ، دفاع مقدس و مدافعان حرم و مقاومت اسلامی و شهید نواب و یاران باوفایش را گرامی داشت و افزود : شهید نواب و یارانش در عصر تاریکی ها جانفشانی کردند و سینه را در برابر دشمنان سپر کردند .

امام جمعه میبد ، وفات حضرت معصومه در سال ۲۰۱ هجری را تسلیت گفت و افزودند : بانویی که با هجرت خود و با هجرت مجدد خود از ساوه به قم منشاء خیرات و برکات در همه عالم شد .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند : وجود نازنین این بانوی پاکی ها و فضیلت ها در قم استقرار پیدا کرد و نورافشانی کرد و محور شکل گیری یک حوزه ای با عظمت حوزه قم شد.

آیت الله اعرافی ، ولادت امام حسن عسکری را نیز تبریک گفتند و افزودند : امامی که در عمر کوتاه خود ، مسئولیتی بزرگ بر دوش داشت و زمینه را برای حفظ و حیات و بقاء امام عصر فراهم کرد و زندانها و محنت ها و سختی ها را به جان خرید تا ولی الهی زنده بماند و در جهان نورافشانی کند.

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.


سامانه تام
سامانه جامع اطلاع رسانی و تبلیغات انتخابات مردمی تام
تام افقی نو در اطلاع رسانی انتخابات
اپلیکیشن موبایلی ویژه نامزدهای انتخاباتی - 29بهمن تا 5اسفند ماه 1394
انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره دهم و مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم اسفند(94)
اطلاعات عمومی و اختصاصی نامزدهای انتخاباتی در کل کشور
دارای مجوز رسمی به شماره 20105525 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر http://www.taam.ir
شماره سامانه تلفن گویا 33127088 086
شماره سامانه پیامک 30007650005255
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۳ ۱۰:۰۴