Skip to Content

در جلسه هم اندیشی فعالین هنر صنعت سفال و سرامیک مطرح شد؛


در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و هنر صنعت سفال و سرامیک میبد کالاهای چینی از شهرک صنایع‌دستی و سفال جمع آوری می شود.

به گزارش میبد خبر، حجت الله خلیلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در این جلسه که با حضور جمعی از مسئولین و فعالین عرصه صنایع دستی سفال و سرامیک در اتاق اصناف میبد برگزار شد، بیان داشت: با ورود کالاهای صنعتی چینی تحت عنوان صنایع دستی، لطمه قابل توجهی به بخش این بخش از صنایع دستی وارد کرده به طوری که سفال چینی در بازار سفال و سرامیک میبد یافت می‌شود.

وی افزود: در این زمینه توسط اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف میبد بازرسی هایی جهت مبارزه با کالاهای قاچاق و چینی در شهرک سفال و سرامیک میبد از بهمن ماه سال ۹۶ الی فروردین ۹۷ در گشت های مشترک ده‌ گانه صورت گرفته که فروش اجناس چینی در این واحدها کاهش یافته ولی راضی کننده نیست.

خلیلی با اشاره به فعالیت 20 کارگاه سفالگری فعال در میبد اظهار داشت: طرح صدور پروانه کسب جهت فروش و حمایت از هنر صنعت سفال و سرامیک میبد در حال پیگیری می باشد.

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در این نشست ابراز داشت: فروش اجناس خارجی و غیربومی در این محوطه، کم کم باعث سلب اعتماد مشتریان و مردم می شود و این به ضرر همه ما تمام می شود.

وی در ادامه تصریح داشت: به مشکلات صنعتگران عرصه سفال و سرامیک واقف هستم ولی اگر از تولیدات میبد در این زمینه حمایت نشده و مدیریت درستی صورت نگیرد ضربات جبران ناپذیری را در بلند مدت خواهیم خورد و در این  رابطه نهادهای متولی فعالین این بخش را توجیه کرده تا در فرصتی کوتاه مدت اجناس خارجی و غیر بومی را از شهرک سفال و سرامیک میبد خارج و در آینده نزدیک شاهد تولید و توزیع محصولات سفال و سرامیک میبد باشیم.

فلاح در پایان از نهادهای متولی درخواست داشت تا به مشکلات فعالین این بخش رسیدگی و حمایت لازم از آنها صورت گیرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.