Skip to Content

سردار فرهنگ دوست در یادواره شهدای کارمند:


در عملیات والفجر قصد داشتیم جزایر ام الرصاص را بگیریم. شکست خط به عهده غواصان بود. آنها دعای توسل خوانند که باران بیاید تا دشمن متوجه عملیات نشود. باور نمی کنید که هنوز دعا تمام نشده بود باران آمد. آنها توسل می کردند و جواب می گرفتند.

یادواره شهدای کارمند شهرستان میبد در مسجد مرشدی صبح پنج شنبه برگزار شد.

در این مراسم سردار فرهنگ دوست از فرماندهان دفاع مقدس به سخنرانی پرداخت.

وی گفت: وقتی به دفاع مقدس و پیروزی انقلاب نگاه کنیم از نظر عِده و عُده هیچ برتری بر دشمن مقابل خود نداشتیم. عامل های مادی هم هیچ کدام علت اصلی پیروزی ما نبود. سلاح ها، مهندسی و نیروی انسانی ما نیز از دشمن کمتر بود. در جبهه ها از 20 مرد ایرانی یک نفر  حضور داشت در صورتی که عراقی ها از هر 4 نفر یک نفر.

سردار فرهنگ دوست سه عامل را باعث پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست.

وی اولین عامل که باعث پیروزی انقلاب و دفاع مقدس شد را توکل بر خداوند متعال دانست و اظهار داشت: هرکاری شروع می شد به امید او بود. همین یکی از سنجش های پیروزی بود. کار که برای خدا باشد خیلی از مشکلات حل می شود.

سردار فرهنگ دوست دومین عاملی که باعث پیروزی ما شد را توسل واقعی به اهل بیت عنوان کرد و گفت: در دفاع مقدس هر موقع که کاری می خواست شروع شود توسل به ائمه اطهار پیدا می کردیم. امروز این توسل های واقعی بودن در حال کم رنگ شدن است.

در جبهه یاد ندارم وقتی می خواستیم عزاداری کنیم لخت شویم

یادگار دفاع مقدس افزود: در جبهه یاد ندارم وقتی می خواستیم عزاداری کنیم لخت شویم. متأسفانه، بعضی ها این ها را به ما می چسبانند. چه کسی قمه می زد. امروز آنقدر در رابطه با عزادارها افراط و تفریط می شود که خیلی ها از امداد غیبی و معجزه دوری می کنند و باور ندارند.

وی ادامه داد: بعضی ها مداحی هایی را انجام می دهند که منبع مشخصی ندارد و ضربه زیادی به خاطر این عزاداری ها افراطی به شیعه زدند.

سردار فرهنگ دوست به برخی از نام های هیئت اشاره کرد که دشمن روی آنها کار کرده است مانند دیوانگاه حسین، دیوانگان زینب و ...

وی ادامه داد: می گویند این ها همه دیوانه هستند و نمی توانند امام را بشناسند.

فرهنگ دوست با اشاره به بازگشایی کربلا در دوران صدام خاطر نشان ساخت: همین دیوانگان قلاده گردن کردند و سینه خیز به طرف حرم امام حسین(ع) حرکت کردند و سپس پشت به قبله نماز خوانند. شعار لااله الا علی، لا اله الا حسین و... سردادند. اینها همه فیلم شد. شدند مالک ریگی و داعش که سر بچه های شیعه را ببرند.

وی سپس با اشاره به دعاهای توسل و کمیل گفت: همه دعای کمیل یک ربع تا 20 دقیقه طول می کشد. مردم را از دعا زده کردند. یادم می آید دعای کمیل که در عملیات غرب می خواندیم، چقدر بچه ها اشک می ریختند و توسل پیدا می شد. کسی هم در وسط دعا گریز هم نمی زد و بلد هم نبود.

وی با اشاره به اینکه توسل در دوران جنگ واقعی بود تصریح نمود: در عملیات والفجر قصد داشتیم جزایر ام الرصاص را بگیریم. شکست خط به عهده غواصان بود. آنها دعای توسل خوانند که باران بیاید تا دشمن متوجه عملیات نشود. باور نمی کنید که هنوز دعا تمام نشده بود باران آمد. آنها توسل می کردند و جواب می گرفتند.

اگر ولایت فقیه نبود به مراتب شرایط بدتر از عراق و سوریه داشتیم

سردار فرهنگ دوست سومین عامل پیروزی انقلاب و فاع مقدس را تبعیت پذیری عنوان کرد و تاکید کرد: زمان دفاع مقدس امام می گفت که محاصره آبادان باید شکست شود همه بسیج می شدند.

وی اضافه نمود: امروز مشکل ما این است که همه ما نظر داریم. درست است که آقا گفتند ما این جور می گوییم. اگر ولایت فقیه نبود به مراتب شرایط بدتر از عراق و سوریه داشتیم. کم نیستند کشورهایی که دچار جنگ های داخلی شده اند. چون رهبری ندارند که مردم را هدایت کنند.

وی ادامه داد:80کشور نیرو به سوریه اعزام کردند چرا موفق نشدند. اسرائیلی ها که می خواهند بگویند بعد از آمریکا دومین قدرت نظامی جهان هستند چرا پیروز نشدند. چون تبعیت از این نظام و ولایت در بین نیروهای مسلمان است.

سرهنگ فردوست به برخی از حرف هایی که در جامعه زده می شود اشاره کرد و گفت: حرف هایی مانند: خودمان مشکل داریم، غزه و این ها مربوط به ما نیست. این حرف ها حرف هایی است که تبعیت پذیری در آن نیست.کسانی که در زمان رسول اکرم (ص) بودند همه در نزد ایشان بودند. دشمن مقابلشان بود. همان ها وقتی امامت علی پیش آمد کنار کشیدند.

وی اضافه نمود: امروز عمدتا کسانی که با نظام مخالفت می کنند یاغی شده همین نظام هستند. کشور خیلی از پیشرفت ها را نجام داده ولی ما چشم هایمان را می بندیم.

وی ولایت پذیری را عامل اصلی پیروزی انقلاب دانست و گفت: اگر دست به دست هم بدهیم و تبعیت پذیری داشته باشیم خیلی از مشکلات حل می شود.

گفتنی است شهیدان سید رضا میرباقری(بخشدار سابق میبد)، علی اکبر عسکری (رییس مرکز مخابرات میبد)، سید احمد جواهری (کارمند شبکه بهداشت میبد) و محمد علی درویشی (کارمند شهرداری میبد) شهدای کارمند شهرستان میبد می باشند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


فلاح يخداني
حقا كه راست گفتي اي برادر شهيد و اي آبديده شده در هشت سال دفاع مقدس .خدا شما و امثال شماها را برايمان حفظ كند كه سندهاي زنده دفاع مقدسيد .آجرك ا...
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۶/۷ ۱۰:۲۲

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.