Skip to Content

+گزارش تصویری/ امام جمعه میبد در ستاد فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج:

در جبهه مقاومت کار سپاه کار بی نظیری بوده است


آیت الله اعرافی بمناسبت سوم خرداد با حضور در ستاد فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان از نقش آفرینی ممتاز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیشبرد آرمانهای اسلامی قدردانی کرد.

به گزارش "میبدخبر"، امام جمعه میبد بمناسبت سوم خرداد با حضور در ستاد فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان با گرامی داشت اعیاد شعبانیه و مناسبت های چهاردهم و پانزدهم خرداد ، از نقش آفرینی ممتاز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیشبرد آرمانهای اسلامی قدردانی کرد.

 آیت الله اعرافی با اشاره به چند افکار غلط و ناسازگاری آن با اندیشه امام و انقلاب اسلامی در داخل گفت : یکی از این کجراهه ها در اندیشه نورانی انقلاب و امام این است که انقلاب اسلامی را در ذات خود ملی و ایرانی تعریف کنیم که این خود نوعی پارادوکس و دوگانگی ایجاد میکند درعین حال به این معنی هم نیست که قید نژاد و زبان و مذهب را بزنیم .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود : فکر دوم غلط در انقلاب اسلامی این است که کسی مذهب را مطلق کند و بگوید انقلاب اسلامی تنها بر پایه مذهب می چرخد و مرز دفاع ما از مسلمانان دفاع از تشیع است که بعضی مقدس نماها و روشنفکرنماها که دشمنان ما هم روی آنها تبلیغ می کنند می گویند که مثلا چرا باید از فلسطین که اکثرا سنی هستند حمایت کنیم ؛ در حالی که ما معتقدیم تشیع مکتب پرافتخار است و علاوه بر اینکه به ارائه اندیشه های اهل بیت تلاش می کنیم اما در عین حال امت اسلام را بعنوان یک هویت کلان قبول داریم و با اعتقادات و تعالیم دینی و فقهی خودمان معتقدیم دفاع از مسلمانان حتی شیعه نباشد هم به نفع امت اسلام و شیعه است .

وی جهانی فکر کردن و کاری با امت اسلام نداشتن را فکر غلط سوم در سیاست های خارجی انقلاب اسلامی برشمرد و افزود : این فکر هم غلط است که ما بگوییم باید جهانی فکر کنیم و با امت اسلام کاری نداریم که تشیع پیش می رود یا نه بلکه ما معارف شیعه را درسنتی ترین مراکز عرضه می کنیم اما فضا را برای انتخاب امت اسلام آزاد می گذاریم و تحمیل و توهین هم نمی کنیم.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه خاطرنشان کرد : فکر غلط دیگر این است که بگوییم اسلام دین جهانی است ، انقلاب اسلامی هم برای همه است اما امروز نمی توانیم روی اندیشه شیعی تاکید خاص داشته باشیم و به همین دلیل خیلی ها با این طرز فکر از تفکر امام ، رهبری و انقلاب اسلامی جدا می شوند . ما فکر میکنیم که انقلاب اسلامی نشان داده که خیلی چیزها که می گفتند نمی شود شده است و در ذات انقلاب و ملت ظرفیت تحقق آمال بین المللی وجود دارد و تفاوتی که رهبری با دیگران دارند همین است که او معتقد است می شود ولی دیگران می گویند شدنی نیست .

امام جمعه میبد گفت : فکر دیگر که ربطی به اسلام ندارد ؛ این است که منافع ملی ایران اقتضاء می کند دخالت در ماوراء مرزهای خود نکنیم ؛ اگر از نگاه اسلامی به مساله بنگریم امروز منافع ملی ما اقتضا می کند در بیرون از مرزها دفاع کنیم .

آیت الله اعرافی با بیان اینکه مهم این است که نسل امروز ما این تلقی های غلط را بفهمند و توجیه باشند تصریح کرد : در عصر رهبری برگ دومی که امام مبشر آن بود عملیاتی شد ؛ در اندیشه امام این است که بسیج جهانی و هسته های بسیج در عالم شکل بگیرد و می فرمود : ما با منافع ابرقدرتها در هر کجا باشد در می افتیم ؛ این حرف های امام است ؛ مگر می شود اینها را کنار گذاشت و از وصیت و اندیشه امام خود را جدا کرد.

وی افزود : امام رحمه الله علیه در ذات سخن اش این بود که انقلاب با روش های درست در جهان انعکاس پیدا کند این مقوله ای است که در عصر رهبری در ابعاد امروز بین الملل انقلاب را شکل یافته می بینیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : علیرغم اینکه امریکا و اسرائیل و دست نشانده های آنها نظیر آل سعود با همه توان خود آمدند دست و پای ایران را کوتاه و تجلیات ایران اسلامی را در دنیا جمع کنند و جبهه فکری ما را محدود کنند اما خیالتان تخت باشد هسته های فکری در عالم شکل گرفته است که هرگز قادر به انجام چنین کاری نیستند.

امام جمعه میبد با اشاره به پایه ریزی هسته های معرفتی در دنیا گفت : تلاش ما در یک دهه اخیر این بوده است هسته های معرفتی پایه ریزی شود که اگر رابطه ما با یک کشور قطع شد فکر و اندیشه ما توسط خود بومی ها ادامه پیدا کند و البته کوتاه نمی آییم و در این زمینه طراحی های جدید وجود دارد .

رئیس جامعه المصطفی العالمیه در پایان بیانات خود به نقش آفرینی سپاه پاسداران با هدایت رهبری در جریان مقاوت در سوریه و عراق اشاره کرد و افزود : در جبهه مقاومت کار سپاه کار بی نظیری بوده است و هدایت رهبری و ایستادگی سپاه و جریان مقاومت نقشه ها را تغییر داده است.

آیت الله اعرافی گفت : سپاه باید مظهر ایمان ، اخلاق ، ادب و پاکی ، بینش و آگاهی اجتماعی و سیاسی باشد چرا که انقلاب با  نهادهای انقلاب گره خورده است .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...