Skip to Content

رییس پلیس فتا استان یزد خبر داد

دختر 26 ساله کلاهبردار شبکه‌های اجتماعی به دام افتاد


رئیس پلیس فتا استان یزد از دستگیری دختر 26 ساله که با انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن و برقراری رابطه نامشروع اقدام به کلاهبرداری می‌کرد خبر داد.

به گزارش میبد خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد ابوطالبی گفت: در پی رصد و پایش فضای مجازی توسط كارشناسان پلیس فتا كانالی در شبكه‌های اجتماعی شناسایی شد که مدیر کانال اقدام به انتشار تصاویر و فیلم مستهجن نموده و از این طریق خود را به عنوان زنی بدكاره جهت برقراری ارتباط نامشروع با كاربران معرفی نموده و مبالغی را دریافت و پس از آن كاربر مورد نظر را مسدود کرده و از این طریق اقدام به كلاهبرداری به مبالغ مختلف نموده است‌.


وی با بیان اینکه پرونده در دستور کار کارشناسان دایره مبارزه با جرائم سایبری این پلیس جهت شناسایی گرداننده یا گردانندگان این کانال قرار گرفت، افزود: در پی اقدامات و تلا ش‌های شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا موفق به شناسایی مدیر کانال كه دختری 26 بود شدند در این راستا متهم  با دستور مقام  قضایی شناسایی و دستگیر گردید و ادله دیجیتال متهم نیز كشف و برای بررسی بیشتر به پلیس فتا دلالت  داده شد.

سرگرد ابوطالبی گفت: در راستای تحقیقات و بازجویی از متهم وی در ابتدا به بزه خود اعتراف نموده و اعلام داشت با  این شیوه كلاهبرداری در فضای مجازی آشنا شده بودم و اقدام به انتشار عكس‌های مبتذل و مستهجن برای به دام  انداختن افراد نمودم تا مقدمات كلاهبرداری را فراهم نمایم و از این طریق به هدف خود كه كسب درآمد بود می‌رسیدم .

رییس پلیس فتای استان یزد به کاربران شبکه‌های اجتماعی تذکر داد‌: بر‌اساس ماده 14 قانون جرایم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده، محتویات مستهجن را منتشر و توزیع کند، به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.