Skip to Content

دبیر استانی همایش بین المللی پژوهش های قرآنی:


دکتر مجتبی محمدی مزرعه شاهی گفت: یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی با محوریت قرآن و استکبار ستیزی، 29 و 30 فروردین 1397 با همت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در استان قم برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر به نقل از میبدما، دکتر محمدی مزرعه شاهی دبیر استانی همایش بین المللی پژوهش های قرآنی بیان داشت: دبیرخانه استانی این همایش بین المللی در استان یزد، در دانشکده علوم قرآنی میبد واقع شده است.

مزرعه شاهی ادامه داد: این همایش بین المللی سه محور استکبار ستیزی در قران کریم، استکبار ستیزی در سیره معصومین و استکبار ستیزی در گفتمان انقلاب اسلامی برگزار می شود.

وی با اشاره به این نکته که دانشجویان، اساتید و پژوهشگران می توانند مقالات خود را تا ۲۰ اسفند ارسال کنند، تصریح کرد: قرآن دوستان عزیز می توانند مقالات خود را در سامانه این همایش با نشانی http://www.iqro.ir/fa/ و در زبانه ثبت نام و ارسال مقاله، ثبت کنند.

عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرانی میبد اهداف اصلی همایش، را اینگونه بیان داشت: جلب مشارکت محققان و صاحب نظران حوزه علوم و معارف قران، تشویق و ترغیب جامعه جهانی برای تحقیق در قرآن، نشان دادن جامع بودن اموزه های قرانی در هدایت دهی ابعاد جامعه بشری و جلب همه امت های اسلامی به قران کریم و اموزه های ان، از اهداف اصلی این همایش است.

وی ادامه داد: مقالات پژوهشی نیز باید ملاک ها و شاخص‌هایش مطابقت بر مبنای مفاهیم قران کریم داشته باشند، منطبق بر دیدگاه ها و منویات رهبری باشند، از جمله موضوعات مبتلابه جهان اسلام باشند، و همچنین باید این مقالات در مسیر توسعه و تعمیق و گفتمان سازی مفاهیم قرانی باشد.

دکتر مجتبی محمدی مزرعه‌شاهی در انتها گفت: مقالات برگزیده در مجلات علمی پژوهشی معتبر کشور منتشر شده و جوایزی نیز به انها تعلق می گیرد و چکیده کلیه این مقالات نیز در مجموع منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.