Skip to Contentبا توجه به سخنان مهم آیت الله اعرافی در نماز جمعه 27 اردیبهشت میبد در خصوص لزوم برخورد با دانه درشت های زمین خواری در شهرستان انتظار می رود نهادهای مسئول و بویژه دادستان میبد جهت تنویر افکار عمومی در این زمینه گزارش دهند.

به گزارش میبد خبر، جلوگیری از تصرف اراضی ملی و مقابله با متخلفان از دغدغه های اصلی مردم است که همه دستگاه های اجرایی باید به صورت هماهنگ با این پدیده شوم برخورد کنند و در این ارتباط هیچ گونه کوتاهی پذیرفته نیست.

اراضی ملی از مهمترین داشته های مردم و دولت است که در صیانت از آن همه دستگاه های دولتی باید بسیج شوند. در مبارزه با زمین خواری همه دستگاه ها هماهنگ عمل کنند و با دستگاه قضایی شهرستان تعامل لازم را داشته باشند و در این راستا باید همه دستگاه ها به اطلاع رسانی و شفاف سازی طرح های جامع و صدور مجوزها طبق قانون اهتمام ورزند.

زمین خواری شهرستان میبد را نیز تهدید می کند. هرچند از راه و شهرسازی میبد این مطالبه وجود دارد که پرونده‌های کلان زمین‌خواری در میبد را پیگیری کند، اما مراجعه به قوانین و مقررات مختلف نشان می‌دهد از جهت احیاء حقوق عامه وظیفه دادستان میبد در این عرصه سنگین‌تر از بقیه است.

در راستای مبارزه با پدیده زمین خواری در میبد مسئولین قضایی شهرستان هرکدام سخنانی را ایراد کرده اند که در ادامه به آن اشاره می شود: حجت الاسلام علی قانعی دادستان سابق میبد در مراسم تودیع خود به پرونده‌های زمین‌خواری در میبد اشاره کرد و گفت: در مورد زمین‌خواری پرونده‌های متعددی در دادسرا تشکیل شده و به لطف خدا تعداد قابل توجهی از زمین‌ها و اراضی دولتی برگشت داده شده است.

علیرضا حسین‌ بیگی رئیس دادگستری شهرستان میبد نیز در مراسم معارفه خود با تاکید بر این موضوع که مسئله زمین خواری در شهرستان با جدیت پیگیری می شود، ابراز داشت: در بحث زمین خواری که این شهرستان هم با آن درگیر است کمیته ای با حضور جمعی از مسئولین شهرستان تشکیل شده که امیدواریم در جلسات برگزار شده تصمیماتی گرفته شود که به نفع مردم شهرستان باشد.

حال با توجه به فرمایشات آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه 27 اردیبهشت میبد و انتقاد از عملکرد اداره مسکن و شهرسازی در برخورد با پدیده زمین خواری در شهرستان که فرمودند: « شما وقتی می‌خواهید نظارت و حسابرسی کنید و تصرف غاصبانه زمین‌خواران را رفع کنید اگر زورتان می‌رسد به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.» و « وقتی‌که اختلاس می‌شود و زمین‌ها تصرف می‌شود و هکتارها غصب می‌شود کاری نمی‌شود اما وقتی پای چند مظلوم و کشاورز در میان باشد زورتان به آنها می‌رسد و مظلوم‌کشی و ضعیف‌کشی و مظلوم ستیزی هنر ما و شما نیست و باید به سراغ قلدرها رفت.» حساسیت بر روی این ماجرا برای اقدامات درست و به موقع مسئولین بویژه مسئولین قضایی و دادستان شهرستان جهت رسیدگی به این موضوع از آنجا اهمیت مضاعف می‌یابد که بعضا ادعا شده در تعدادی از این پرونده‌های کلان، ردپای برخی مسئولین شهرستان هم دیده می‌شود.

در این زمینه مردم میبد انتظار و حق دارند با توجه به حساسیت موضوع مسئولین ذیربط و دادستان شهرستان گزارشی را از روند پیگیری، رسیدگی و برخورد با دانه درشت های زمین خواری در میبد ارائه دهند.

در پایان گفتنی است رسانه های شهرستان و بویژه پایگاه خبری  میبد خبر، از همین طریق آمادگی خود را اعلام می‌کند تا با رعایت جوانب حقوقی و همچنین همکاری دادستان محترم، ابعاد مختلف این پرونده‌ها را منتشر نماید تا عرصه برای متجاوزین قلدر و زورگو که با دور زدن قانون و تبانی احتمالی با برخی ادارات در اراضی بیت‌المال تصرف غاصبانه نموده‌اند بیش از پیش تنگ گردد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.