Skip to Content


دانش آموز مخترع میبدی در جشنواره جوان خوارزمی خوش درخشید


دانش آموز مخترع میبدی رتبه دوم هیجدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی‌کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش میبد خبر، سپیده احمدیان دانش آموز سال چهارم رشته ریاضی با ارائه طرح " مج الکترونیکی دستگاه زیلو" توانست مقام دوم کشور را در هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی را کسب نماید.

در آستانه هفته پژوهش اعطای لوح افتخار مقام دوم کشور در بین مخترعین جوان به دانش آموز سپیده احمدیان ، سرآمد بودن دانش آموزان میبدی در رویدادهای علمی و پژوهشی را متقن کرد.

گفتنی است در سال جاری تعداد ۷۴۲۰ طرح مربوط به دانش آموزان و هنرجویان دوره دوم متوسطه از سراسر کشور به دبیرخانه های هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی ارائه شد که با مشارکت ۵۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی و ارزیابی های تخصصی متعدد، ۸۹۴ طرح به عنوان منتخبان استانی به مرحله رقابت های کشوری راه یافت. این طرح ها در گروه های تخصصی مورد ارزیابی مجدد قرارگرفته و تعداد ۹۷ طرح به داوری نهایی رسید. سرانجام با داوری این طرح ها در هیات داوران مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ( سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ) و وزارت آموزش و پرورش طرح های برگزیده کشوری انتخاب شد.

انتهای پیام/

برج نیوز
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.