Skip to Content

فرمانده انتظامی میبد:


فرمانده انتظامی شهرستان میبد با اشاره به افزایش سرقت احشام در منطقه گفت: دامداران شهرستان نکات ایمنی لازم را برای مقابله با سرقت احشام جدی بگیرند.

به گزارش میبد خبر، سرهنگ سید محمد طاهر موسوی افزود: در پی دریافت چندین گزارش مبنی بر سرقت احشام در روستاها و محدوده شهری شهرستان ضروری است دامداران و کشاورزان نسبت به نگهداری درست از احشام و اموالشان اقدام کنند.

وی ادامه داد: دامداران باید تلاش کنند تا محل نگهداری احشام خود را به سیستم‌های پیشگیری از سرقت از جمله دوربین مداربسته مجهز کنند.
سرهنگ موسوی استفاده از حفاظت فیزیکی مناسب در اطراف محل نگهداری احشام برای کاهش سرعت عمل سارقان را ضروری دانست و اضافه کرد: نگهبانان، مالکان و محافظان احشام هر چند وقت به صورت غیرمترقبه در طول شبانه روز باید به احشام خود سرکشی کنند.
فرمانده انتظامی میبد با تاکید بر اینکه هرگونه موارد مشکوک در این خصوص را باید به پلیس ۱۱۰ گزارش داد، اظهار داشت: دامدارن آمار احشام خود را هر روز و هر شب باید کنترل کنند.
وی همچنین از دامداران خواست از دادن هرگونه اطلاعاتی اعم از تعداد نگهبان‌ها و احشام به افراد غیره امتناع کرده و از ورود افراد نا آشنا و غریبه نیز به طور جدی به دامداری ها و طویله‌ها خودداری کنند.
سرهنگ موسوی ادامه داد: استفاده از حیوانات نگهبان اهلی مانند سگ در اطراف محل نگهداری احشام نیز می‌تواند در امر کاهش سرقت مؤثر باشد.
وی در ادامه به نگهبان‌ها توصیه کرد که از گرفتن هرگونه مواد خوراکی و نوشیدنی از افراد غریبه خودداری کنند و تا حد ممکن به یک وسیله ارتباطی همچون تلفن همراه مجهز باشند.
هفته گذشته ۳ سارق احشام در یکی از روستاهای توابع میبد دستگیر شدند و به سرقت۴۵ رأس گوسفند اعتراف کردند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.