Skip to Content

سرپرست شبکه بهداشت میبد در جلسه شورای سلامت شهرستان:

خودمراقبتی در مدارس از مهرماه امسال آغاز می شود/ تبلیغ خدمات و کالاهای تهدید کننده سلامت عمومی ممنوع است


سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن بیان اهمیت اجرایی شدن ممنوعیت تبلیغ خدمات و کالاهای تهدید کننده سلامت عمومی طبق موضوع ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه، لیستی از کالاهای آسیب رسان به سلامت عمومی را معرفی کرد و بر اجرایی شدن این قانون در سطح شهرستان تاکید نمود.

به گزارش "میبدخبر"، دومین جلسه شورای سلامت شهرستان در سال جاری با حضور سرپرست شبکه بهداشت، معاون فرماندار و سایر اعضاء شورای سلامت میبد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

ابتدا فلاح معاون فرماندار ضمن  عرض خیر مقدم اهمیت بیشتر مسئولین به جلسه شورای سلامت و حضور به موقع را خواستار شد.
سپس سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن ارائه گزارشی از مصوبات قبلی  و اقدامات انجام شده در خصوص برنامه خودمراقبتی سازمانی در ادارات بالای 20 نفر شهرستان، لزوم معرفی اعضای شورای ارتقاء سلامت کلیه ادارات به شبکه بهداشت را خواستار شد و  همکاری شبکه بهداشت در تشکیل اولین جلسه شورای ارتقاء سلامت ادارات را عنوان کرد.
دکتر سهیلی گفت: رؤسا از طرق مختلف پرسنل خود را با مسائل مربوط به سلامتی درگیر کنند.
وی بیان کرد: خودمراقبتی سازمانی در مدارس در دست اجرا می باشد و طبق برنامه ریزی های انجام شده از مهرماه این طرح در مدارس اجرا خواهد شد.  
سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن بیان اهمیت اجرایی شدن ممنوعیت تبلیغ خدمات و کالاهای تهدید کننده سلامت عمومی  طبق موضوع ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه، لیستی از کالاهای آسیب رسان به سلامت عمومی را  معرفی کرد و  بر اجرایی شدن این قانون در سطح شهرستان تاکید نمود.
وی در ادامه گزارشی از وضعیت بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان وآموزش های لازم در زمینه شناسایی، راه های انتقال و پیشگیری از بیمارهای هاری، سالک، تب مالت و تب خونریزی را ارائه داد و  عنوان کرد: با اطلاع رسانی به مردم، واکسیناسیون دام ها، دفع اصولی زباله ها، ساماندهی جمع آوری نخاله های ساختمانی و تجهیز و راه اندازی کشتارگاه صنعتی دام می توان ازاین بیماریها پیشگیری کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.