Skip to Content

سرپرست شبکه بهداشت میبد در جلسه شورای سلامت شهرستان:

خودمراقبتی در مدارس از مهرماه امسال آغاز می شود/ تبلیغ خدمات و کالاهای تهدید کننده سلامت عمومی ممنوع است


سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن بیان اهمیت اجرایی شدن ممنوعیت تبلیغ خدمات و کالاهای تهدید کننده سلامت عمومی طبق موضوع ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه، لیستی از کالاهای آسیب رسان به سلامت عمومی را معرفی کرد و بر اجرایی شدن این قانون در سطح شهرستان تاکید نمود.

به گزارش "میبدخبر"، دومین جلسه شورای سلامت شهرستان در سال جاری با حضور سرپرست شبکه بهداشت، معاون فرماندار و سایر اعضاء شورای سلامت میبد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

ابتدا فلاح معاون فرماندار ضمن  عرض خیر مقدم اهمیت بیشتر مسئولین به جلسه شورای سلامت و حضور به موقع را خواستار شد.
سپس سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن ارائه گزارشی از مصوبات قبلی  و اقدامات انجام شده در خصوص برنامه خودمراقبتی سازمانی در ادارات بالای 20 نفر شهرستان، لزوم معرفی اعضای شورای ارتقاء سلامت کلیه ادارات به شبکه بهداشت را خواستار شد و  همکاری شبکه بهداشت در تشکیل اولین جلسه شورای ارتقاء سلامت ادارات را عنوان کرد.
دکتر سهیلی گفت: رؤسا از طرق مختلف پرسنل خود را با مسائل مربوط به سلامتی درگیر کنند.
وی بیان کرد: خودمراقبتی سازمانی در مدارس در دست اجرا می باشد و طبق برنامه ریزی های انجام شده از مهرماه این طرح در مدارس اجرا خواهد شد.  
سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد ضمن بیان اهمیت اجرایی شدن ممنوعیت تبلیغ خدمات و کالاهای تهدید کننده سلامت عمومی  طبق موضوع ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه، لیستی از کالاهای آسیب رسان به سلامت عمومی را  معرفی کرد و  بر اجرایی شدن این قانون در سطح شهرستان تاکید نمود.
وی در ادامه گزارشی از وضعیت بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان وآموزش های لازم در زمینه شناسایی، راه های انتقال و پیشگیری از بیمارهای هاری، سالک، تب مالت و تب خونریزی را ارائه داد و  عنوان کرد: با اطلاع رسانی به مردم، واکسیناسیون دام ها، دفع اصولی زباله ها، ساماندهی جمع آوری نخاله های ساختمانی و تجهیز و راه اندازی کشتارگاه صنعتی دام می توان ازاین بیماریها پیشگیری کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.