Skip to Content

شهردار میبد:


شهردار میبد در جلسه بررسی خواهرخواندگی شهرهای نائین و میبد بیان داشت: توسعه گردشگری تا تحقق فعالیت های فرهنگی می تواند از دستاوردهای این پیمان باشد.

به گزارش میبد خبر، نشست فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای شهرهای میبد و نائین با هدف معرفی دو شهر، توسعه مناسبات فرهنگی وبرنامه های گردشگری در موزه شهدا میبد برگزار شد.

محمود اسد زاده شهردار میبد در این نشست با بیان این موضوع که پیمان خواهرخواندگی میان میبد و نائین می‌تواند با توجه به توسعه قابل توجه این دوشهر در سال‌های اخیر، تجارب گرانبهایی را در اختیار دست‌اندرکاران مدیریت شهری قرار دهد، بیان داشت: براساس قرارداد خواهرخواندگی، این دو شهر از امکان و فرصت همکاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و موارد دیگر برخوردار می شوند.

وی افزود: با تاسیس دبیرخانه مشترک در دو شهرستان باید برای توسعه فرهنگی و رفع نواقص در این راه برنامه ریزی کنیم.

اسد زاده شناخت بسترهای رشد و توسعه در محورهای مختلفی از جمله صنعت، بهداشت و درمان را مهم دانست و افزود: شناسایی محصولات فرهنگی دو شهر نیز از مهمترین کارهایی است که باید صورت گیرد و همچنین در محور محصولات کشاورزی نیز میبد رتبه های خوبی در کشور داشته که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار میبد در ادامه با اشاره به ۸۰۰ هکتار بافت تاریخی در شهرستان میبد ابراز داشت: شهرستان میبد با وسعتی بالغ بر 5 هزار کیلومتر و 3 هزار 700 کیلومتربافت شهری، ۸۳ درصد جمعیت شهری و ۱۷ درصد جمعیت روستایی در بخشهای مرکزی بفروئیه، ندوشن و میبد جای داده است. این دو شهر تاریخی  با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای که دارند می توانند در زمینه صنعت گردشگری گام های خوبی را بردارند.

وی با اشاره به رشد صنعتی خوب و همچنین محورهای مخابراتی و نیروهای کار آموزش دیده و ماهر در میبد، ادامه داد: اطلاع داریم که در نائین حوزه گردشگری و احیاء بافت تاریخی خوب کار شده است و ما در این محور می خواهیم از تجارب به دست آمده استفاده کنیم.

اسد زاده حضور خیرین میبدی را در همه حوزه ها برای پیشرفت این شهر امری مهم و قابل توجه برشمرد و اظهار داشت: کمتر پروژه ای را مشاهده می کنیم که دست خیرین بزرگوار در آن مشاهده نشود.

شهردار میبد ایجاد در آمد پایدار و ارتقای منابع مالی برای شهرداریهای این دو شهر با توجه به تجارب مدیران شهری و ظرفیت های موجود در چارچوب قوانین را از دستاوردهای دیگر این پیان خواند.

اسد زاده در پایان ابراز امیدواری کرد: امید است در پی انعقاد این پیمان شاهد فراهم شدن بستر‌های لازم به منظور رشد و گسترش همکاری‌های دوجانبه باشیم، امری که قطعاً می‌توان با مشارکت بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد بر میزان ثمربخشی آن افزود و بدین طریق، شهروندان هر دو شهر را از مزایای مختلف منتفع ساخت.

در پایان این نشست و دیدار مشترک مدیران شهری نائین از تعدادی آثار باستانی و صنایع دستی میبد بازدید کردند.

انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.