Skip to Content

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد:

خط قرمز ها باید در زمینه حوزه انتخابیه رعایت شود/فرهنگ خانه سالمندان، فرهنگ اسلامی نیست / فلسطین باید محور جهان اسلام قرار گیرد


*ما در میبد حق هیچ کس را نمی خواهیم و مدافع شهرهای دیگر هستیم. امیدواریم خط قرمزها رعایت شود.* یکی از وظایف شهرداران، معماران و مهندسان این است که مناطق و ساختمان ها را مستحکم بسازند. باید قوانین ساخت و ساز رعایت شود.

به گزارش خبرنگار میبدخبر: آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه دوم نماز عبادی- سیاسی جمعه میبد با اشاره به تغییراتی که قرار است در حوزه های انتخابیه استان صورت بگیرد گفت: خط قرمز ها باید در این زمینه رعایت شود.

وی ادامه داد: ما در میبد حق هیچ کس را نمی خواهیم و مدافع شهرهای دیگر هستیم. امیدواریم خط قرمزها رعایت شود. مع الاسف این مورد گاهی مورد توجه قرار نگرفته و کوتاهی هایی صورت گرفته است. امروز هم بابت حوزه های انتخاباتی تماس هایی با مسئولین داشته ام و دوباره تاکید بر خط قرمز های شهرستان داشته ام.

امام جمعه میبد با تبریک میلاد امام هادی(ع) با اشاره به اینکه این امام همام در دوران سختی زندگی می کرد تصریح کرد: امام هادی(ع) مسئولیت امامت و هدایت مردم را به دوش گرفت و به فرهنگ و تربیت دینی مردم و آماده نمودن دوران عصر غیبت پرداخت.

وی به این نکته اشاره کرد که یکی از مواریث گران بهای امام هادی جامعه کبیره است که یک دوره امام شناسی است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه عید بزرگ غدیر را نیز به نمازگزاران تبریک گفت و خاطرنشان ساخت: در کنار جشن هایی که به این مناسبت گرفته می شود باید از پایه های اعتقادی دفاع کرد و با تاکید بر پایه های اعتقادی نسل امروز آن ها را مستحکم کرد.

امام جمعه با توجه به روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی افزود: یکی از وظایف شهرداران، معماران و مهندسان این است که مناطق و ساختمان ها را مستحکم بسازند. باید قوانین ساخت و ساز رعایت شود.

آیت الله اعرافی سپس با تبریک هفته نیروی انتظامی به پرسنل خدوم نیروی انتظامی ادامه داد: نیروی انتظامی یک نیروی پرمسئولیتی است که بالای 60 مسئولیت دارد و انجام این مسئولیت ها سنگین است.

وی کشور ایران را از امن ترین کشورهای منطقه در مبارزه با اعتیاد، قاچاق، مفاسد اخلاقی و ... دانست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به روز جهانی استاندارد نیز اشاره کرد و اضافه نمود: مع الاسف در بسیاری از واحدهای تولیدی شرایط بهداشتی و استحکامی کالاها رعایت نمی شود که نقص ما است که باید همه امور را رعایت کنیم.

امام جمعه با تبریک در پیش بودن روز جهانی نابینایان این روز را به نابینایان تبریک گفت و تاکید کرد: مردم و مسئولین باید کرامت این قشر از جامعه را حفظ و به آنها توجه نمایند.

پیوند اولیاء و مربیان بحث دیگری بود که خطیب جمعه میبد به آن پرداخت و گفت: پیوند اولیاء و مربیان می تواند با پیوند مسجد و مدرسه یک پیوند دینی هم به وجود آید که با این پیوند فساد اخلاقی نمی تواند به جامعه آسیب بزند. البته در کنار روحانیت، مسجد و صاحبان فکر، این مقوله بسیار مهم است که باید به آن عنایت داشت.

خطیب جمعه میبد روز سالمند را نیز گرامی داشت و افزود: سالمندان گوهرهای پاک و امانت های الهی در دست جامعه هستند که باید به بزرگی مورد عنایت قرار گیرند.

وی ادامه داد: فرهنگ خانه سالمندان، فرهنگ اسلامی نیست مگر اینکه سالمند کسی را برای نگهداری نداشته باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهگی با اشاره به پیام رهبری به حجاج گفت: فلسطین باید محور جهان اسلام قرار گیرد و اسلام آمریکایی از اسلام ناب محمدی(ص) جدا شد.

خبرنگار: سیدمرتضی حسینی نسب

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


javad
سلام 14اصل در صحبت های امام جمعه در ezzatema.ir
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ ۱۶:۳۰

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.