Skip to Content

نطق 26 بهمن 89 مرحوم یحیی زاده؛

خشکسالی ممتدیزد وعدم رسیدگی مسئولین/سران فتنه رامحاکمه کنید/ روایت یحیی‌زاده از شعار«مرگ برموسوی وکروبی وخاتمی»درمجلس +فیلم


مرحوم یحیی زاده در نطق خود در مجلس گفت: در طی (۱۴) سال گذشته (۱۱)‌ سال استان یزد دچار خشکسالی گردیده است. چهار سال پی‌درپی است که مردم استان و به ویژه اکثر مردم شهرستان تفت که کشاورز و باغدار هستند هیچ درآمدی در این زمینه نداشته و به وضع رقتباری زندگی را ادامه می‌دهند و اداره می‌کنند.

به گزارش میبد خبر به نقل از میبد ما،  متن کامل نطق 26 بهمن 89 مرحوم یحیی زاده در مجلس بدین شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

با سلام و درود به روح پرفتوح امام فجرآفرین، امام شهیدان و تمام شهیدان و با آرزوی طول عمر برای رهبر معظم مواردی را یادآور می‌شوم.

۱ ـ از ملت مسلمان، انقلابی، غیور، بصیر و قدرشناس ایران که در سی و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی یکبار دیگر شکوه، صولت و قدرت ایران اسلامی را به رخ جهان کشانده و دشمن را ناامید و ناکام نمودند، خاضعانه سپاسگزاری می‌نمایم و امیدوارم ما (مجلس و دولت)‌ در برابر این عظمت خضوع نموده و بیش از پیش قدرشناس این نعمت بی‌نظیر الهی باشیم.

۲ ـ سی و سومین (۲۲) بهمن انقلاب که مقارن با روز جمعه و سالگرد آغازین روز امامت امام منتظر (عجل‌الله تعالی‌ فرجه‌الشریف) گردیده بود، مصادف با سقوط دیکتاتور سرزمین فراعنه، نامبارک مصری شد و از این جهت تبدیل به مبارک‌ترین و زیباترین (۲۲) بهمن پس از انقلاب گشت که جداً باید آن را یک معجزه بزرگ الهی در عصر حاضر نامید. حوادثی که در (۱۸) روز منتهی به سقوط رژیم منحوس مصر اتفاق افتاد و قبل از آن در سقوط دیکتاتور (۵۰) ساله تونس مشاهده شد، بارها و سالها قبل امام راحل (قدس‌سره) و رهبر معظم (مدظله‌العالی) مژده آن را داده بودند.

تجمعات میلیونی کم‌نظیر مردم متمدن و مسلمان مصر، نماز جمعه‌های باشکوه میلیونی، غریو تکبیرهای پی‌درپی و تشبیه عمر سلیمان به شاپور بختیار از سوی مصریان از جمله مواردی است که الهام‌بخشی انقلاب اسلامی ایران برای قیام مردم آن سرزمین را شهادت می‌دهد. با این حساب، طبیعی و بدیهی است که آمریکا، اسرائیل و استکبار تحت فشار شدید این تحول بزرگ به شدت نگران شده و از درد به خود بپیچند.

در این اوضاع و احوال سران فتنه که شاید تعبیر قرآنی «کأنّهم حمر مستنفره فرّت من قسوره» [آیات ۵۰ و ۵۱ سوره مدّثّر] در مورد آنها بسیار ناچیز باشد، با هدایت و حمایت رسانه‌های آمریکا، انگلیس و صهیونیستها بیانیه می‌دهند و مردم را برای (۲۵) بهمن به خیابانها دعوت می‌کنند. هرچند حنای این عوامل اجنبی، رنگ باخته و حماقت‌شان دوستانشان را شرمنده کرده است، ولی از ریاست محترم قوه قضائیه که الحق والانصاف در این اواخر تلاشهای بسیار ارزنده‌ای در برخورد قاطع و قانونی با عوامل فساد در جامعه داشتند، استدعا دارم با توجه به موضع نمایندگان مجلس در ابتدای جلسه علنی امروز، در دستگیری و محاکمه سران فتنه و کلیه عوامل آنها درنگ نفرمایند و همین امروز این خواسته ملت بزرگ ایران را جامه عمل پوشانده و اجازه ندهند شیرینی پیروزی‌های آینده ملتهای بیدارشده با این حرکات مذبوحانه این جمع در کام ملت قهرمان ایران تلخ گردد.

۳ ـ دولت پرتلاش و خدمتگزار آقای دکتر احمدی‌نژاد در (۵/۵) سال گذاشته موفقیتهای فراوانی را کسب نموده است. احیای شعارهای اصلی امام و انقلاب، پیروزی‌های درخشان و پی‌درپی در عرصه دیپلماسی خارجی، پیروزی قاطع در دیپلماسی هسته‌ای، دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، تکثیر سلول‌های بنیادی، دستیابی به چرخه کامل تولید و پرتاب ماهواره، فرو ریختن کامل دیوار حائل بین مردم و مسؤولان، سرعت گرفتن کارهای عمرانی و اقتصادی و مهار رشد فزاینده قیمت مسکن تنها نمونه‌هایی از این افتخارات است. اما به نظر می‌رسد بالاترین موفقیت دولت در اجرایی نمودن بسیار خوب قانون مهم و دشوار هدفمندسازی یارانه‌هاست. کمتر کسی تصور می‌کرد این انقلاب بزرگ اقتصادی به این خوبی عملیاتی گردد. کمتر کسی انتظار داشت به این زودی و در این حد اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف صورت پذیرد. باید دولت را تحسین کرد و در رفع مشکلات این طرح و ادامه این تکلیف بزرگ او را یاری نمود و صد البته نباید حرکت نقش و تأثیر مردم بزرگ و آگاه ایران را در این موفقیت نادیده گرفت.

۴ ـ در رأس امور بودن مجلس شورای اسلامی که از سوی امام راحل و رهبر معظم بارها بر آن تأکید و تسریع گردیده است یک امر اعتباری و انتزاعی نیست، بلکه یک حقیقت و واقعیتی است که هیچ قدرت و نهادی و هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند به آن خللی وارد سازد. البته باید اعتراف کرد تنها مانع اقتدار مجلس بعضی از ما نمایندگان و وکلای ملت هستیم.

وظیفه قانونی هر یک از ما طبق قانون اساسی تقنین و نظارت است. آیا هر یک از ما محاسبه نموده‌ایم چند درصد از وقت خود را برای این دو مسؤولیت اصلی و خطیر قرار داده‌ایم؟ آیا بدون نظارت نهادینه و دقیق بر نمایندگان مجلس می‌توان مطمئن بود که هر یک از ما چقدر خواسته‌ایم و چقدر توانسته‌ایم از عهده مسؤولیتهای اصلی برآییم؟ آیا هیچ یک از ما مبتلا به روحیه کاسب‌کارانه و یا چانه‌زنی‌های غیرمنطقی نیستیم؟ آیا بسیاری از تذکراتی که به عنوان حفظ حیثیت مجلس مطرح می‌کنیم برخاسته از روحیه انتقادناپذیری و احیاناً و به نحوی نوعی تکبر ما نیست؟

ای کاش هیأت رئیسه مجلس برای رعایت نظم و انضباط ما سختگیرانه عمل می‌کرد و از سیاستهای تشویقی و تنبیهی به خوبی استفاده می‌نمود. ای کاش فراکسیون اصولگرایان برای حفظ اقتدار و حیثیت و شأن مجلس بیشتر تلاش می‌نمود. ای کاش صدا و سیما مردم را جهت آشنایی با وظایف نمایندگی بیشتر آگاه می‌ساخت. ای کاش همین ویژه‌نامه استانی نمایندگان مجلس به جای انتشار هر نوع مصاحبه و گزارش ما، به جای دامن زدن به مسائل و مطالبی که در حیطه وظایف ما نیست، موکلین ما را به طور دقیق در جریان فعالیت‌هایمان، حضور و غیاب ما، مسافرت‌ها و تکالیف‌مان قرار می‌داد.

۵ ـ ضمن تشکر از دولت به جهت سفر سوم استانی یزد که اخیراً صورت گرفت و با تشکر از مردم استان یزد و شهرستانهای تفت و میبد به علت استقبال از رئیس‌جمهور محترم و پرتلاش، به دولت تذکر می‌دهم هنر اصلی این سفرها باید بسط عدالت باشد نه توسعه صرف و بدون توجه به عدالت که قطعاً‌ به جای تحکیم نظام اسلامی، پایه‌های آن را دیر یا زود متزلزل خواهد نمود و همچنین هشدار می‌دهم که چنانچه هرچه سریعتر دستور رهبر معظم و مصوبه سفر دوم و مصوبه جدید سفر سوم در مورد تأمین آب استان یزد به صورت جدی اجرایی نگردد، نابودی و مرگ استان یزد فرا خواهد رسید. بنابراین تا دیر نشده مشکل اصلی استان دارالعلم و دارالعباده، استان قنات و قنوت و قناعت که چیزی جز تأمین آب نیست را حل نمایید.

۶ ـ در طی (۱۴) سال گذشته (۱۱)‌ سال استان یزد دچار خشکسالی گردیده است. چهار سال پی‌درپی است که مردم استان و به ویژه اکثر مردم شهرستان تفت که کشاورز و باغدار هستند هیچ درآمدی در این زمینه نداشته و به وضع رقتباری زندگی را ادامه می‌دهند و اداره می‌کنند. طبق محاسبه کارشناسان رسمی دولت خسارت مستقیم خشکسالی ویرانگر سال اخیر آبی تفت بیش از (۱۶۰) میلیارد تومان بوده است. با همه پیگیری‌های اینجانب و مسؤولان مبلغ بسیار بسیار ناچیزی در این زمینه منظور گردیده که هنوز تخصیص نیافته است. از رئیس‌جمهور دلسوز و عدالت‌محور و از معاون محترم برنامه‌ریزی استدعای عاجزانه دارم در این زمینه عنایت و اقدام فرمایند.

۷ ـ واحد فولاد کوره‌بلند میبد که با مشارکت تعداد زیادی از مردم کم‌بضاعت و سهم (۴۸/۵۴) درصدی دولت، دو بار در دولتهای گذشته افتتاح گردیده، در سال گذشته طبق اصل (۴۴) به بخش خصوصی واگذار گردید. این واحد از هنگام حضور بخش خصوصی و دقیقاً از (۳۸۷) روز قبل به طور کامل تعطیل گردیده و حتی یک مثقال چدن تولید نکرده است. ماههای زیادی است که (۴۵۰) کارگر بی‌بضاعت و متعهد این واحد یک ریال دریافت نکرده‌اند.

ضمن تشکر فراوان از اقدامات گسترده وزیر محترم صنایع در کشور و استان و حمایت از کاشی میبد، از وزیر محترم و پرتلاش و نیز سازمان خصوصی‌سازی استدعا دارم خواسته کارگران بی‌پناه و سهامداران بی‌بضاعت این شرکت را اجابت نموده و با قرار دادن این واحد تحت حمایت دولت هرچه سریعتر مشکلات آن را برطرف نمایند.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

حواشی نطق مرحوم یحیی زاده از زبان آن مرحوم

شور و شعور درجلسه امروز بی‌نظیر بود، تاکنون هیچ جلسه علنی مجلس هفتم و هشتم که من در آن حضور داشتم، اینطور ندیده بودم.

از ابتدای سخنان پیش از دستور آقای دکتر لاریجانی(رئیس مجلس) و بعد به مناسبت‌های مختلف در جلسه علنی، بویژه در هنگام نطق‌های پیش از دستور، بالاخص در هنگام نطق‌های آقای دکتر حدادعادل به عنوان ناطق ۵ دقیقه‌ای پیش از دستور، همه‌اش شعار بود، شور و شعور! نمایندگان قاطع‌تر و شفاف‌تر از همیشه شعار می‌دادند؛ از شعارهایی که بیشتر از همه شعارها داده می‌شد، مرگ بر کروبی و موسوی بود،که بعداً در همین جلسه [به] مرگ بر خاتمی، موسوی و کروبی تبدیل شد!

درخواست اعدام برای این افراد نیز شعاریی بود که زیاد تکرار شد. علت اتفاقات امروز مجلس، اتفاقات دیروز عصر و شب تهران بود.

از چند روز قبل با حمایت بوق‌های آمریکا و اسرائیل و انگلیس،کروبی و موسوی بیانیه مشترکی داده و از مردم تهران خواستند عصر روز ۲۵ بهمن، درحمایت از مردم مصر تظاهرات کنند و البته به این شکل دکانی درمقابل کار مردم در ۲۲ بهمن باز کنند! هرچند خوشبختانه همان فریب‌خوردگان هم دیگر از اینها حمایت نمی‌کنند ولی با بیانیه این دو نفر، دعوت پسر شاه، دعوت مریم رجوی(منافقین خلق) فقط چند صد نفر، چند سطل آشغال را آتش زدند و در یک مورد چند منافق به چند نفر از مردم و نیروهای امنیتی تیراندازی که ۹ نفر مجروح می شوندکه یکی از آنها به شهادت می‌رسد.

نمایندگان مردم در مجلس مثل مردم، صبرشان تمام شده و خواستار اعدام سران فتنه و مشخصاً موسوی و کروبی هستند.

جالب اینکه از اول صبح مشاهده کردم حدادعادل در یک گوشه‌ای از مجلس، تنها نشسته و مشغول نوشتن چیزی است. ابتدا تصور می‌کردم که بیانیه‌ای در محکومیت اتفاقات دیروز می‌نویسد تا نمایندگان امضاء کنند ولی بعد که دیدم نوشتن او طولانی شد و مخصوصاً وقتی چند ساعت طول کشید، مطمئن شدم دارد نطق می‌نویسد…

دراین فضای مجلس، نطق امروز من هم که در زمان سرماخوردگی شدید من (که از دیشب شروع شده بود) ارائه شد، مورد توجه و تحسین خوبی قرار گرفت و تعداد زیادی از نمایندگان یا دولتی‌ها یا کارمندان و هر کس که شنیده بود مخصوصاً در مورد مسائلی که نسبت به مجلس و جریانات دیروز گفته بودم، تشویق کرد.

راهی خانه شدم در حالی که از بعد از نطق امروز، دو تا برخورد با نطق من مرتب ادامه دارد، خیلی از نمایندگان که عمدتاً اصولگرا هستند، تشکر می‌کنند؛ هم درمورد برخورد و موضعگیری علیه فتنه و هم درمورد مشکلات مجلس و بعضی‌ها هم می‌گویند: (به طعنه) خیلی انقلابی شده بودی(به خاطر موضع‌گیری قاطع علیه سران فتنه) که این موضع مربوط به اصلاح‌طلبان و یکی دو نفر از اصول‌گرایان[بود]…

لینک دانلود فیلمLoading the player...

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 2.0 stars out of 5.