Skip to Contentرییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد از افتتاح خانه خبر میبد در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش میبد خبر، حمید مشتاقیان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد عنوان کرد: به منظور ساماندهی به امور اخبار و جراید شهرستان میبد، خانه های رجبی و معصومی در محله راسته بازار میبد، تحت عنوان خانه خبرگزاری شهرستان مرمت و احیا می گردند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان افزود: این بنا که در سال 1395 خریداری شده است با مشارکت فرمانداری شهرستان، میراث فرهنگی و با کمکهای خیرین و اعتبارات دولتی طراحی و عملیات مرمت آن اغاز گردیده که در سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی مهمترین اقدامات مرمتی بنا را آواربرداری، زیربندی، استحکام بخشی، اجرای طاق، نماسازی، کف سازی و تاسیسات برشمرد و اظهار داشت: باتوجه به وسعت بافت تاریخی شهرستان میبد و ارزش و اهمیت ویژه آن و همچنین لزوم اطلاع رسانی اقدامات انجام شده در شهرستان از لحاظ گردشگری، صنایع دستی، میراث فرهنگی و سرمایه گذاری، راه اندازی خانه خبرگزاری شهرستان ضروری به نظر می رسید که امید است بهره برداری از آن موجب پیشبرد اهداف سازمانی این اداره کل گردد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، مردم در صورت مشاهده اشخاص یا فعالیت مشکوک به تروریستی در هر محلی که هستند با شماره ۱۱۳ این وزارتخانه تماس بگیرند.
اولین جشنواره تابستانی استان یزد با حضور 70 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری از هشت استان تهران، البرز، تبریز، اصفهان، شیراز، کرمان، قزوین و گیلان برگزار می‌شود .
مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ماشین آلات قالیشویی گفت: یک شرکت دانش بنیان یزدی با بهره گیری از نیروهای ماهر و متخصص خود موفق به طراحی و ساخت ماشین آلات قالیشویی با بالاترین تکنولوژی روز دنیا...