Skip to Content


خانه تاریخی پویا در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می شود


در راستای اجرای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی، خانه تاریخی پویا در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، "ساشا ریاحی مقدم" سرپرست معاونت میراث فرهنگی این اداره کل ضمن اعلام این خبر گفت: این خانه با ارزش که قدمت آن به ادوار صفویه می رسد در یکی از محلات قدیمی میبد و روبه روی مسجد جامع قرار دارد که با داشتن معماری منحصر به فرد، یکی از بناهای تاریخی و ارزشمند شهرستان میبد محسوب می شود.

وی افزود: این بنا با معماری منحصر به فرد خود یکی از یادگارهای دوره صفویه در شهرستان میبد می باشد که با همت اداره میراث فرهنگی شهرستان و بخش خصوصی در حال مرمت و بازسازی می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در راستای اجرای ماده پنجم قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب 1309 و به منظور حمایت از مالکان و دارندگان و بهره برداران آثار تاریخی این بنا مرمت و بازسازی می گردد.

معاون میراث فرهنگی استان یزد در خصوص مرمت این بنا گفت: از اهم اقدامات در دست اقدام می توان به ایجاد پلکان دسترسی به نیم طبقه اول، نماسازی، دیوارهای ورودی و ... اشاره کرد.

شایان ذکر است: اکثر محلات و مناطق شهری، شهرستان میبد به واسطه بافت تاریخی ارزشمند، در فهرست آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است. ازجمله آثار تاریخی این شهرستان باید از نارین ‌قلعه، کاروانسراهای شاهی، کاروانسرا رباط، برج کبوتر خانه، سلطان رشید، قلعه بشنیغان و مسجد جامع میبد نام برد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.