Skip to Content

تصاویر/

خانه تاریخی احمدی در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می شود


در راستای اجرای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی، خانه تاریخی احمدی در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش میبد خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد رسول مشتاقیان  رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان میبد ضمن اعلام این خبر گفت: این خانه با ارزش که قدمت آن به دوره صفویه می رسد در محله قدیمی بفروئیه قرار دارد.

وی افزود: خانه احمدی میبد بنایی است با معماری منحصربفرد که به صورت خانه باغ ساخته شده است و یکی از یادگاران دوران می باشد که با همت اداره میراث فرهنگی شهرستان میبد و بخش خصوصی در حال مرمت و بازسازی می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در راستای اجرای ماده پنجم قانون درخصوص حفظ آثار ملی مصوب 1309 و به منظور حمایت از مالکان، دارندگان و بهره برداران آثار تاریخی این بنا مرمت و بازسازی می گردد.

شایان ذکر است: اکثر محلات و مناطق شهری، شهرستان میبد به واسطه بافت تاریخی ارزشمند، در فهرست آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است و از جمله آثار تاریخی این شهرستان باید از نارین ‌قلعه، کاروانسراهای شاهی، کاروانسرا رباط، برج کبوتر خانه، سلطان رشید، قلعه بشنیغان و مسجد جامع میبد نام برد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.